Warsztat blacharski – z czym udać się do blacharza?

Warsztat blacharski – z czym udać się do blacharza?

Aby auto służyło nam jak najdłużej, konieczne jest dbanie o jego stan techniczny i estetyczny wygląd. Niestety, nawet jeśli regularnie pielęgnujemy karoserię, może zdarzyć się, że będzie wymagała ona naprawy. Kiedy odwiedzić warsztat blacharski? Podpowiadamy, w czym pomoże blacharz samochodowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług. Sprawdź nasze porady.

Co to jest blacharstwo samochodowe?

Blacharstwo samochodowe jest dziedziną zajmującą się naprawą uszkodzonej karoserii samochodowej. Obecnie popularne są warsztaty blacharsko-lakiernicze oferujące kompleksowe naprawy obejmujące naprawę i lakierowanie uszkodzonej karoserii.

W czym pomoże nam blacharz samochodowy?

Chociaż wiele kierowców jest przekonanych, że z małymi usterkami poradzi sobie samodzielnie, warto skorzystać z pomocy blacharza. Specjalista nie tylko posiada wiedzę i umiejętności manualne, ale ma również potrzebny do naprawy sprzęt i materiały, które trudno znaleźć we własnym zakresie.

Kiedy udać się do blacharza?

Do wizyty skłonić nas powinno między innymi pojawienie się rdzy na karoserii. Miejsca, które uległy korozji trzeba jak najszybciej naprawić, aby rdza nie mogła się rozprzestrzenić. Naprawy w warsztacie blacharskim będą wymagały również dziury i wgniecenia po gradobiciu, które nieestetycznie szpecą maskę samochodu. Z pewnością żaden właściciel nie chciałby, aby jego auto długo pozostawało w takim stanie. Zakład blacharski pomoże nam również wtedy, gdy nasze auto uległo wypadkowi.

Najpopularniejsze naprawy blacharskie

  • usuwanie rdzy z karoserii
  • naprawa dziur i wgnieceń po gradobiciu
  • wstawienie poszycia
  • wymiana progów, repertuarek
  • naprawy powypadkowe

Jak znaleźć dobry warsztat blacharski?

Niestety znalezienie dobrego warsztatu, który w swojej ofercie ma blacharstwo samochodowe, nie jest łatwe. Po czym poznać dobrego blacharza? Po tym, że… nie ma wolnych terminów. Jeśli duża liczba klientów korzysta z jego usług, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są one na wysokim poziomie. Z drugiej strony warsztat, który oferuje naprawę od ręki, od razu powinien wzbudzić nasze wątpliwości.

Przed wyborem konkretnej placówki poszukaj opinii na jej temat w Internecie. Niezadowolony klient na pewno wypowie się na temat serwisu, który nie spełnił jego oczekiwań. Opinii możesz szukać na motoryzacyjnych forach internetowych, blogach lub w mediach społecznościowych. Popytaj również znajomych – bliscy na pewno polecą ci dobrego specjalistę.

Będąc w warsztacie, zwróć uwagę na jego wyposażenie. Serwis blacharski powinien posiadać między innymi ramę naprawczą do naciągania karoserii, migomat potrzebny do wstawiania poszczególnych elementów, spotter blacharski i wiele innych urządzeń, które pozwalają wykonywać naprawy na wysokim poziomie. Nie bój się pytać – doświadczony blacharz powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. 

Zaoszczędzisz dużo czasu, jeśli w warsztacie będziesz mógł również skorzystać z usług lakiernika.

Ile zapłacimy za naprawy blacharskie?

Koszt napraw blacharskich zależy przede wszystkim od lokalizacji i renomy wybranego przez nas warsztatu samochodowego. Istotne jest również, czy usterka znajduje się na zewnątrz, czy wewnątrz auta.

Za naprawę blacharską jednego elementu zapłacimy od 100 do 250 złotych. Wymiana uszkodzonego elementu będzie nas kosztować od 60 do nawet 300 zł, w zależności od tego, czy dana część jest spawana czy skręcona. Montaż i demontaż zderzaka w aucie osobowym to wydatek od 75 do 150 złotych. Z kolei za polerowanie jednej części zapłacimy 30 zł. Do powyższych cen musimy doliczyć również koszt części wymiennych i materiałów pomocniczych.  Przed rozpoczęciem naprawy blacharz poda nam orientacyjną cenę usługi.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz