Artykuł sponsorowany

Walka o czyste powietrze, czyli o zaletach kotłów ekologicznych.

Walka o czyste powietrze, czyli o zaletach kotłów ekologicznych.

Program "Czyste powietrze" działa już w naszym kraju rok. Cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż przyczynia się zarówno do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, jak i zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków. Ważną zaletą nowoczesnych kotłów grzewczych jest możliwość częściowego lub niemal całkowitego zautomatyzowania systemu ogrzewania domów. Zobaczmy, jaki rodzaj instalacji centralnego ogrzewania wybrać?

Nowoczesnymi kotłami grzewczymi nazywamy te, które działają zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 w zakresie emisji zanieczyszczeń i sprawności.

Jaki rodzaj centralnego ogrzewania wybrać?

Kotły ekologiczne powstały z myślą o ograniczeniu emisji smogu do atmosfery, zużywają znacznie mniej paliwa, niż piece grzewcze starego typu, a ich obsługa jest o wiele przyjemniejsza, mniej pracochłonna. Wybór rodzaju centralnego ogrzewania w naszym domu zależeć będzie zarówno od zakładanych nakładów finansowych na inwestycję, zapotrzebowania na ciepło naszego domu, jak i możliwości dostosowania naszego budynku do obsługi danego typu ogrzewania budynku. Najlepiej w tej dziedzinie, przez jakimkolwiek zakupem, skorzystać z firm najmujących się instalacją, wymianą pieców centralnego ogrzewania na kotły różnego typu. Przykładem takiej firmy jest chociażby firma Hydrogaz sp. j. Kopeć G. K.

Jest to niezwykle ważne, gdyż ogrzewanie w naszym domu nie tylko musi być praktyczne, skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Coraz więcej dostępnych na rynku kotłów grzewczych umożliwia pozyskiwanie nie tylko ciepła niezbędnego do ogrzania naszego domu, ale również zaopatrują gospodarstwa domowe w ciepłą wodę. Nie bez znaczenia jest tu sam montaż instalacji centralnego ogrzewania, który wpływa na funkcjonalność całego systemu grzewczego i możliwość zapewnienia równowagi temperaturowej w całym domu.

Jakie piece węglowe można wybrać?

Nie chcąc rezygnować z tradycyjnej formy ogrzewania domów przy wykorzystaniu węgla można wymienić, piec starego typu, na ekologiczny piec węglowy. Możemy wybrać:

  • Piec węglowy ze spalaniem górnym (służy do spalania głównie koksu i węgla)
  • Piec węglowy ze spalaniem dolnym (zużywa mniej paliwa, można spalać w nim drewno opałowe i węgiel, zrębki, wióry i odpady bioorganiczne)
  • Piec na miał węglowy – wygodny w użytkowaniu i ekonomiczny, możliwość wydłużenia odstępów czasowych między zasilaniem pieca wynosi ponad 24h.

Piece gazowe dla bezpieczeństwa i wygody rodziny

Szukając nowoczesnych rozwiązań, nie można nie wspomnieć o piecach gazowych. Nowoczesne piece gazowe są niezwykle wydajne, ekonomiczne dostępne w kilku wersjach do wyboru:

  • w wersji standardowej dają niebywałe oszczędności (koszt wytworzenia 1 kWh energii kosztuje ok. 0,4 zł),
w wersji pieców gazowych kondensacyjnych oszczędności są jeszcze większe, koszt wytworzenia 1 kWh energii to jedynie ok. 0,2 zł. Jego zaletą jest możliwość umieszczenia go w każdym pomieszczeniu, bez konieczności budowania kotłowni.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz