Walentynki – spraw radość ukochanej osobie

Walentynki – spraw radość ukochanej osobie

Jedni celebrują ten dzień, inni twierdzą, że to tylko święto komercyjne, a wyznawać miłość ukochanej osobie możemy codziennie. Jeśli jednak zdecydujesz się sprawić miłą niespodziankę swojej drugiej połówce, sprawdź, jakie prezenty warto wybrać.

Pomysł na walentynki

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, kiedy są walentynki. Święto obchodzone 14 lutego to dzień zakochanych celebrowany przez wiele osób. Mimo że niektórzy uważają walentynki za kiczowate, to w dniu św. Walentego w restauracjach i kinach spotkamy wiele zakochanych osób, które chcą wspólnie przeżyć ten czas tylko we dwoje na romantycznej kolacji lub seansie komedii romantycznej.  Wiele osób wysyła też tradycyjne kartki z wierszykami na walentynki.

Z badania Walentynkowe zwyczaje Polaków przeprowadzonego w styczniu 2017 roku przez serwis Prezentmarzeń wynika, że aż 72% badanych obchodzi walentynki, a tylko 9% ankietowanych stwierdziło, że nie podoba im się to święto. Jeśli chodzi o wymarzony sposób spędzania walentynek, to okazuje się, że kobiety chcą być zaskakiwane, z kolei najwięcej mężczyzn zdecydowało się na tradycję – 34% panów chętnie wybierze się 14 lutego z ukochaną do restauracji lub kina.

Co kupić dziewczynie na walentynki?

Kobiety zapytane o wymarzony prezent postawiły na pierwszym miejscu na miłą niespodziankę – chętnie wybrałyby się na masaż, najlepiej wspólnie z ukochanym. Świetnym pomysłem jest zaskoczenie wybranki – lot balonem to idealny pomysł na spędzenie walentynek w niecodzienny sposób. Ponadto panie chętnie chciałyby dostać biżuterię lub bieliznę, natomiast na bilety do teatru czy kina postawiło najmniej kobiet, bo tylko 7%. 

Co kupić chłopakowi na walentynki?

Najwięcej ankietowanych płci męskiej chciałoby dostać walentynkowy prezent nie w formie materialnej, a w formie przeżycia (24%). Innym atrakcyjnym prezentem na walentynki dla chłopaka mogą być perfumy. Z kolei kwiaty to raczej nietrafiony wybór – tylko 7% panów ucieszy się z bukietu czerwonych róż.

Zwykle wybieramy prezenty standardowo, stawiamy na biżuterię, bieliznę lub perfumy, ale z chęcią zaskoczymy też ukochaną osobę niecodziennym pomysłem. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na zakup prezentu, zawsze warto złożyć życzenia na walentynki prosto z serca. Miłe słowo na pewno wywoła uśmiech na twarzy drugiej połówki.

Źródło: Prezentmarzeń: Walentynkowe zwyczaje Polaków

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz