Materiał Partnera

Wakacje w Jastrzębiej Górze. Gdzie się zatrzymać?

Wakacje w Jastrzębiej Górze. Gdzie się zatrzymać?

Mimo że podróżowanie po Europie jest coraz wygodniejsze, szybsze i tańsze, nie sposób nie docenić uroków rodzimego wybrzeża. Polskie morze oferuje nie tylko przepiękne piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy i korzystny mikroklimat, ale również wiele atrakcji. Do najchętniej odwiedzanych miejscowości należy Jastrzębia Góra. Dowiedz się, dlaczego warto właśnie tam spędzić swój urlop (nie tylko latem) i gdzie się zatrzymać.

Jastrzębia Góra – idealne miejsce nie tylko na wakacje

Nad Bałtykiem nie brakuje ciekawych miejsc, a Jastrzębia Góra niewątpliwie jest jednym z nich. To urokliwa miejscowość położona na najbardziej wysuniętym na północ fragmencie wybrzeża. W jej granicach administracyjnych znajduje się słynny Przylądek Rozewie, który współcześnie ustąpił jednak miejsce najdalej na północ wysuniętego punktu Polski tzw. Gwieździe Północy. W tej charakterystycznej lokalizacji powstał pamiątkowy obelisk, ale Rozewie jest nadal chętnie odwiedzane – m.in. ze względu na latarnię morską oraz rezerwat przyrody.

Jastrzębia Góra słynie ponadto z pięknych plaż, które podczas letnich upałów tętnią życiem, dając wytchnienie od gorąca. Linia brzegowa w tym miejscu jest bardzo różnorodna – ze złotym piaskiem sąsiadują wysokie klify, które dodają jej niezwykłej malowniczości. To świetna baza wypadowa do zwiedzania Trójmiasta lub Półwyspu Helskiego, a także innych miejscowości cenionych za swoje plaże – np. Chłapowa, Karwi czy Dębek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W miejscowości i okolicach nie brakuje rozrywek dla rodzin z dziećmi, miłośników kultury, przyrody czy aktywnego spędzania czasu. Urlop w Jastrzębiej Górze można również spędzić na błogim relaksie – latem plażując, a w pozostałe pory roku spacerując czy podziwiając unikalny krajobraz.

Gdzie się zatrzymać w Jastrzębiej Górze?

Aby urlop w Jastrzębiej Górze zaliczyć do udanych, warto zatrzymać się w miejscu dopasowanym do swoich potrzeb. Wakacje tutaj mogą być Twoją ucieczką od codziennego zgiełku i pośpiechu lub okazją do szaleństw w gronie przyjaciół czy rodziny. Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać czas, na miejsce noclegu warto wybrać obiekt komfortowy i spokojny, tak by móc odpocząć po całodziennych wrażeniach lub dłużej pospać, gdy najdzie Cię taka ochota.

Jeśli marzy Ci się komfortowy, spokojny wypoczynek, odpowiednim miejscem może okazać się Pensjonat Kojak. Jest on położony w zacisznej części Jastrzębiej Góry i otoczony dużym, zadbanym ogrodem z oczkiem wodnym. Wczasowiczów od plaży dzieli zaledwie krótki spacer, podobnie jak od restauracji, smażalni czy stoisk z pamiątkami. Nie muszą jednak opuszczać terenu ośrodka, by spędzić miło czas. Na miejscu znajduje się grill, plac zabaw dla dzieci, restauracja, drink bar, mini siłownia. Można też wypożyczyć rowery, by urządzić sobie wycieczkę po okolicy. Spędzonego tu urlopu na pewno nie zapomnisz – niezależnie od pogody!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz