Materiał Partnera

Wakacje w górach dla grup – jak znaleźć idealną ofertę?

Wakacje w górach dla grup – jak znaleźć idealną ofertę?

Polskie góry to wręcz idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu dla zorganizowanych grup, w tym wycieczek szkolnych i dla pracowników korporacyjnych. Takie wyjazdy jednak znacząco różnią się od tych dedykowanych parom czy niewielkim rodzinom, dlatego też zanim zarezerwujemy konkretny pensjonat lub ośrodek wypoczynkowy warto sprawdzić, czy jego oferta szyta jest dopasowana do tego typu wypraw.

Baza noclegowa

W wyjazdach grupowych zazwyczaj uczestniczy od kilku do kilkunastu osób, dlatego pierwszym warunkiem jest to, czy pensjonat w górach będzie w stanie zaoferować odpowiednią liczbę pokojów dla gości. Dużą popularnością w trakcie takich wyjazdów cieszą się przede wszystkim pokoje przeznaczone dla grup do 6 do 8 osób, choć rezerwację takich pokojów powinniśmy ustalić wcześniej, kierując się preferencjami wycieczkowiczów, którzy często wolą także mniejsze pomieszczenia, dla dwóch lub trzech osób.

Lokalizacja

Pokoje z widokiem na Tatry nie wystarczą, aby zadowolić głodną wrażeń grupę turystów. Dlatego ośrodek wypoczynkowy powinien znajdować się w miejscu, które będzie znakomitą bazą wypadową do innych lokalizacji w górach. Duże znaczenie dla wygody turystów ma także oddalenie punktów gastronomicznych, a także sklepów spożywczych, które nie powinny być nazbyt odległe.

Przygotowanie indywidualnych atrakcji

Żaden wyjazd grupowy nie mógłby obejść się bez ciekawych i angażujących atrakcji. Jednak ich zorganizowanie nie zawsze jest łatwe, tym bardziej w zupełnie nowym dla nas miejscu, dlatego warto szukać ośrodku wypoczynkowego w górach, który zadanie to wykona za nas. Taką ofertę proponuje m.in. Dominika Gurgul z pensjonatu Willa Kozica w Zakopanem, w której pensjonacie grupy mają możliwość przejażdżek kuligiem i bryczkami, lokalnych wycieczek z przewodnikiem oraz innych atrakcji, które opracowywane są na życzenie gości.  

Wyżywienie

Podczas każdego, dłuższego pobytu poza domem niezwykle ważna jest organizacja posiłków i wyżywienia, a najwygodniej szukać takiego pensjonatu, który przynajmniej część tej pracy wykona za nas. W przypadku zorganizowanych wycieczek grupowych, największą popularnością cieszą się śniadania w formie bufetu, gdy każda osoba może wybrać odpowiadające jej składniki lub preferowane dania, a także możliwość wykupienia obiadokolacji.

Aby wypoczynek w górach był dla grup komfortowy i rzeczywiście oferował im czas na relaks i miłe spędzenie czasu, organizator powinien wziąć pod uwagę kilka aspektów, m.in. to, jakie atrakcje będą dostępne dla podróżnych na miejscu.
Opracowanie:
Zakopane, Podhalańska 84
tel. 602 411 450
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz