Materiał Partnera

Wakacje w Gdyni – jakie miejsca warto odwiedzić

Wakacje w Gdyni – jakie miejsca warto odwiedzić

Jeśli planujesz w te wakacje odwiedzić Trójmiasto, to dobrze trafiłeś. W naszym artykule podpowiemy jak zaplanować pobyt i od czego zacząć zwiedzanie Gdyni, Gdańska i Sopotu. Z nami odkryjesz najciekawsze miejsca i poznasz najważniejsze zabytki i atrakcje nadmorskich miast. W każdym mieście jest kilka takich atrakcji, bez których nie można uznać, że się je zwiedziło. Dowiedz się, jak spędzić wakacje w Gdyni!

Dlaczego warto odwiedzić Gdynię?

W artykule skupimy się przede wszystkim na zwiedzaniu Gdyni, miasto to bowiem jest szczególnie ciekawe także dlatego, że tłumy turystów ciągną właśnie raczej do Gdańska, które jest stolicą Pomorza, albo do Sopotu, z uwagi na jego bardziej wypoczynkowy charakter. Dzięki temu łatwiej znaleźć wygodne noclegi w Gdyni i spędzić tu czas spokojnie, bez stresu i pośpiechu. Miasto powstało zaledwie sto lat temu – prawa miejskie nadano jej w 1926 roku, więc nie ma tu znaczących zabytków historycznych, ale przez ten czas rozrosła się do pokaźnych rozmiarów miasta, a port w Gdyni to chyba jej najbardziej znane miejsce.

Atrakcje w porcie w Gdyni

W okresie międzywojennym to właśnie dzięki portowi w Gdyni miasto bardzo zyskało na znaczeniu. Zatem jest on miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, przede wszystkim z uwagi na stojące tu statki-muzea. Pierwszym, który przychodzi na myśl, jest Dar Pomorza, który jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego. Wejście na pokład jest płatne, ale dostarcza niezapomnianych przeżyć. Drugie pływające muzeum w Gdyni to ORP Błyskawica, oddział Muzeum Marynarki Wojennej. W porcie warto też przespacerować się Aleją Statków Pasażerskich. Niedaleko portu znajduje się słynne Oceanarium Gdyńskie, w którym można podziwiać wspaniałe okazy ryb z całego świata i poznać ekosystem Bałtyku. Ogromne wrażenie robią ośmiornice, węgorze elektryczne, mureny, piranie oraz płaszczki.

Wygodny nocleg w Gdyni

Wybierając się na wypoczynek do Gdyni, należy zadbać również o dobre miejsca noclegowe. Hoteli i domów wycieczkowych jest tu sporo, a wśród nich wyróżniają się Pokoje Gościnne Bursztynek. Zlokalizowane są w bardzo wygodnym miejscu w mieście, z którego łatwo dotrzeć do wszystkich atrakcji. Będąc w Gdyni, warto odwiedzić Infobox, w którym otrzymasz mnóstwo informacji na temat rozwoju miasta, i będziesz mógł zapoznać się z prezentacją multimedialną. Aby dobrze zaplanować pobyt, warto też zwiedzić Muzeum Miasta Gdyni, i ze zdobytą tu wiedzą, wybrać się na plaże, place i skwery tego pięknego miasta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz