Materiał Partnera

Wakacje na Lubelszczyźnie. Oferty kwaterunkowe

Wakacje na Lubelszczyźnie. Oferty kwaterunkowe

Lubelszczyzna to szeroki i urozmaicony pod względem ukształtowania terenu oraz historii region, w którym obecne są wpływy wielu kultur. Wycieczka na Lubelszczyznę może okazać się prawdziwą przygodą, zarówno dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i miłośników zabytków. Gdzie się zakwaterować, aby skorzystać ze wszystkich uroków Ziemi Lubelskiej i zobaczyć jak najwięcej?

Największe atuty Lubelszczyzny

Turystyczne atrakcje Lubelszczyzny to zarówno piękne krajobrazy, urozmaicona przyroda, jak i fantastyczne zabytki, w których można poczuć ducha historii. Region ten nie cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jak największe kurorty nadmorskie czy górskie, ale ci, którzy zdecydują się tu przyjechać, wracają do domu zakochani! Co najpiękniejszego ma nam do zaoferowania Lubelszczyzna?

Ziemia Lubelska to wymarzone tereny dla osób, które lubią piesze i rowerowe wycieczki – powiedział nam jeden z gości w Hotelu Słowik w Poniatowej. – Osobiście lubię sieć wąwozów lessowych w pobliżu Kazimierza Dolnego, przyjeżdżam regularnie z rodziną. Zupełnie niespotykane krajobrazy! Dobrze się tu poczują rowerzyści, bo tereny są wręcz wymarzone do jazdy. Na Lubelszczyźnie pełno też parków ochrony przyrody. Godny polecenia jest Roztoczański Park Narodowy, wyjątkowo piękny jesienią…

Atrakcje Lubelszczyzny to nie tylko przyroda, ale też historia i kultura. Region obfituje w ruiny zamków (Lublin, Janowiec, Kazimierz Dolny, Zawieprzyce), zespoły pałacowo-parkowe (Kozłówka, Puławy, Radzyń Podlaski), zabytkowe obiekty sakralne wszystkich religii. Lubelszczyzna była regionem wielokulturowym, na którym w harmonii żyli: Polacy, Rusini, Żydzi, Ormianie, Niemcy – wiele narodów, wiele języków i wiele wyznań zostawiło tu swój ślad, tworząc fascynującą mozaikę.

Gdzie najlepiej zakwaterować się na Lubelszczyźnie?

Jeżeli planujesz pobyt na Lubelszczyźnie, musisz dobrze zorganizować sobie czas, bo nie sposób zobaczyć wszystko, co ten region oferuje! Dlatego dobrym rozwiązaniem jest znalezienie bazy wypadowej, z której wszędzie będzie w miarę blisko. Kwatery lepiej szukać nie w stolicy województwa, ale w mniejszej miejscowości, która znajduje się w niewielkim oddaleniu od interesujących Cię atrakcji.

Taką bazą może być Poniatowa. Stąd łatwo dostać się do Kazimierza Dolnego, gdzie możemy zwiedzać malowniczy rynek, zobaczyć ruiny zamku, pospacerować wąwozami albo spędzić dzień na dwóch kółkach. Z kwatery w Poniatowej blisko też do Nałęczowa, gdzie można skorzystać ze SPA i zrelaksować się w uzdrowisku, w kojącej atmosferze. Tamtejsze powietrze dobrze wpływa na pracę serca i układ krążenia. W pobliskim Wojciechowie można zobaczyć bardzo dobrze utrzymane ZOO – gratka dla rodzin!

Sama Poniatowa także warta jest odwiedzenia. Zalew, piękne lasy, spokojna okolica, Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa – jest co robić!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz