Materiał Partnera

Wady i zalety transportu samochodowego

Wady i zalety transportu samochodowego

Każda firma zajmująca się produkcją lub handlem musi się zatroszczyć także o transport oferowanych przez siebie przedmiotów. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm działa na arenie międzynarodowej – daje to większe możliwości rozwoju, ale przede wszystkim większe zyski. Transport międzynarodowy można zorganizować na kilka sposobów, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest transport samochodowy. Jakie są jego wady i zalety?

Zalety transportu samochodowego

Transport samochodowy to najpopularniejszy i najtańszy sposób na przewiezienie towaru z punktu A do punktu B. Jednak cena nie jest jedynym kryterium, które sprawia, że większość przedsiębiorców zajmujących się handlem lub produkcją tak chętnie decyduje się właśnie na transport samochodowy. Ważnym aspektem jest także dostępność tego rodzaju usług – w Polsce działają setki firm transportowych. Oczywiście nie wszystkie są godne zaufania – jeśli jednak znajdziemy sprawdzone przedsiębiorstwo, takie jak działająca od wielu lat firma transportowa Michalec Rajnard Transport międzynarodowy, możemy mieć pewność, że przewóz naszego towaru będzie możliwy właściwie w każdej chwili. Poza tym transport samochodowy jest uzupełnieniem innych usług transportowych – to właśnie ciężarówka dowiezie nasze produkty na prom czy w inne miejsce, z którego ładunek ma zostać przewieziony dalej. Taki transport jest bardzo opłacalny, zwłaszcza jeśli przewozimy towar na nieduże odległości – na przykład do Niemiec czy na południe Europy. TIR-y dojadą dziś właściwie wszędzie, a rozbudowana sieć logistyczna, działająca na terenie całej Europy, sprawia, że ładunek dociera w wyznaczone miejsce bardzo szybko i sprawnie.

Wady transportu drogowego

Oczywiście transport samochodowy ma także pewne wady – przede wszystkim problemem mogą być wysokie koszty paliwa, które stanowią trudność zwłaszcza wtedy, kiedy nasz ładunek ma zostać przewieziony na bardzo dużą odległość – na przykład poza Europę. Poza tym samochody mają szkodliwy wpływ na środowisko, a na drogach zdarza się więcej wypadków niż na morzu czy w powietrzu. Czas przewozu ładunku samochodem często jest dłuższy niż przelot samolotem, dlatego warto sprawdzić, jakie rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze w danej sytuacji. Jeśli jednak na stałe realizujemy zamówienia do jakieś europejskiego kraju, warto podpisać umowę z samochodową firmą transportową. Takie rozwiązanie pozwoli nam obniżyć koszty i zawsze mieć pewność, że towar dotrze w wyznaczone miejsce na czas.

Oceń artykuł (3)
3.3
Komentarze
Dodaj komentarz