Materiał Partnera

Wady i zalety hotelu w centrum miasta

Wady i zalety hotelu w centrum miasta

Wyjeżdżając do innego miasta w celach rekreacyjnych lub biznesowych dokonujemy dwóch podstawowych decyzji: wybieramy środek transportu oraz miejsce noclegowe. Chociaż w życiu prywatnym bardzo często kierujemy się potrzebą ucieczki od miejskiego zgiełku i zamieszkujemy na terenach podmiejskich lub wsiach, w przypadku tymczasowego noclegu hotel w centrum miasta wydaje się strzałem w dziesiątkę. Wciąż nie oznacza to, że takie rozwiązanie nie ma wad.

Kwestia odległości

Podstawową zaletą wykupienia noclegu w centrum miasta jest oczywiście bliskość wszelkich najważniejszych instytucji, urzędów, pętli komunikacyjnych, restauracji i innych istotnych miejsc. To truizm, ale czasem łatwo przeoczyć, jak wiele korzyści daje wynajęcie hotelu w centrum. Jeśli decydujemy się np. na odwiedzenie Poznania i zatrzymanie w hotelu Don Prestige, możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu na dojazdach. Zdecydowana większość życia kulturowego, biznesowego i turystycznego „kręci się” w okolicach centrum. Jeżeli zatem chcemy w nim uczestniczyć z pewnością docenimy zatrzymanie się w sercu miasta. Bliskość wszystkich najważniejszych miejsc daje nam także dużo więcej możliwości – otwiera perspektywy i zwiększa motywację. Nie ma bowiem nic gorszego, jak wielogodzinna podróż do centrum i późniejszy równie długi powrót – taka wycieczka musi być rozplanowana na cały dzień. Zamieszkując tymczasowo w hotelu umiejscowionym w ścisłym centrum nie musimy się o to martwić, bo większość interesujących nas rzeczy znajduje się tuż za rogiem. Niewątpliwą zaletą wynajęcia pokoju w centrum jest także brak konieczności przyjazdu własnym samochodem. Do większości miejsc dojdziemy na piechotę, nie ma także problemu ze znalezieniem dogodnych linii komunikacji miejskiej, co przekłada się na wymierne oszczędności.

Wady wynajmowania pokoju hotelowego w centrum miasta

Do niewątpliwych wad pokojów hotelowych umiejscowionych w centrum wielu z nas zalicza hałas. Wiele zależy tutaj jednak od standardu miejsca, w którym się zatrzymamy. Czasem wystarczy proste zamknięcie okna, by całkowicie wygłuszyć pomieszczenie. Niekiedy pokój hotelowy będzie umiejscowiony na wysokim piętrze, gdzie zgiełk dnia codziennego po prostu nie dotrze. Nieco trudniej zniwelować wadę związaną z wyższą ceną hotelu w centrum miasta, ale jeśli weźmiemy pod uwagę liczne korzyści, które zyskamy po wynajęciu pokoju w takiej placówce, możemy dojść do wniosku, że są one odpowiednio wycenione. Możemy poza tym zaoszczędzić na dojazdach i wyższa kwota zapłacona za nocleg ostatecznie się nam zwróci.

Opracowanie:
Poznań, św. Marcin 2
tel. 61 859 05 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz