Artykuł sponsorowany

W jakim wieku warto kupić ubezpieczenie na życie?

W jakim wieku warto kupić ubezpieczenie na życie?

Właściwa ochrona swojego życia i zdrowia powinna być przedmiotem troski każdego z nas. Niestety w Polsce temat ten nadal nie jest przedmiotem publicznej dyskusji i wiele osób decyduje się na zakup polisy, dopiero kiedy wystąpiła szkoda. Dlatego w niniejszym artykule postanowiliśmy poszerzyć nieco świadomość społeczną i opisujemy, w jakim wieku warto jest pomyśleć o kupnie polisy ubezpieczeniowej na życie?

Im wcześniej, tym korzystniej

Ochrona naszego życia i zdrowia powinna być przedmiotem troski już od najmłodszych lat. Tak więc na dobrą sprawę o pierwszym ubezpieczeniu na życie powinniśmy pomyśleć w dniu swoich osiemnastych urodzin i uzyskania pełnoletności. Zapytaliśmy pracownika jednej z włocławskich firm specjalizujących się w ubezpieczeniach na życie o to, dlaczego warto kupić polisę ubezpieczenia na życie w jak najmłodszym wieku? 

Powiedział nam, że im młodszy klient, tym niższa składka za naprawdę wysokie sumy ubezpieczenia. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własne matryce ryzyka w zależności od wieku. Wysokość składki jest uzależniona od ryzyka, jakie bierze na siebie towarzystwo. Im człowiek młodszy, tym ryzyko śmierci czy poważnej choroby jest niższe, a co za tym idzie składka za ochronę, jest niższa. I będzie tak przez cały czas posiadania ubezpieczenia. Dla firmy opłacalnym jest, aby klient płacił za ochronę przez jak najdłuższy okres czasu. Im wcześniej zacznie, tym lepiej dla firmy stąd są one bardziej skore do oferowania preferencyjnych warunków osobom młodym.

Górna granica wieku

Ubezpieczeniowe polisy na życie na polskim rynku można podzielić na terminowe oraz bezterminowe. Każda z nich cechuje się innym zakresem ochrony i oczywiście wysokością składki. Jednak trzeba pamiętać, że polisy terminowe posiadają górną granicę wieku dla osoby ubezpieczającej się. Zazwyczaj jest to 65 rok życia – po jego przekroczeniu firmy nie dają więcej możliwości zakupu ochrony terminowej. Wtedy chcąc nie chcąc musimy skorzystać z ubezpieczenia bezterminowego, a tu może czekać nas niemiła niespodzianka. Dla przykładu osoba, która ma 25 lat, za ochronę zapłaci 35 zł, a osoba w wieku 65 lat decydująca się na ten sam zakres ochrony będzie miała składkę miesięczną na poziomie siedmiokrotnie wyższym. Przy polisach bezterminowych wiek ubezpieczonego ma kapitalne znaczenie dla wysokości składki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz