Materiał Partnera

W jakim stylu urządzić kuchnię i jakie meble wybrać?

W jakim stylu urządzić kuchnię i jakie meble wybrać?

Meble kuchenne wybieramy na długie lata. Muszą spełniać dwie funkcje funkcjonalną i estetyczną. W zależności od tego na jaki styl w kuchni się zdecydujemy – nowoczesny lub tradycyjny – wybierzemy odpowiednie meble. Możemy zamówić meble gotowe lub wykonane specjalnie dla nas, wg naszego pomysłu czy niestandardowych wymiarów. Na jaki styl mebli się zdecydować?

Styl kuchni

Na samym początku musimy się zdecydować jaki styl chcemy mieć w naszej kuchni. Czy będą to nowoczesne meble kuchenne czy tradycyjne (meble w stylu prowansalskim, angielskim lub rustykalnym). Następnie musimy zdecydować, czy kupujemy meble gotowe czy na specjalne zamówienie. Meble na wymiar dają możliwość zabudowania kuchni według własnego, indywidualnego pomysłu, z dostosowaniem do naszych potrzeb czy niestandardowych wymiarów. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy typu Mar&paw Mariusz Pelc.  Meble zostaną dotransportowane bezpośrednio pod dom.  

Meble w stylu nowoczesnym

Meble nowoczesne charakteryzują się często wysokim połyskiem, przeszkleniem, mają dodatki z aluminium lub ze stali. Bardzo często są mocno zabudowane, aby zdecydowana większość rzeczy była schowana do środka, a nie eksponowana na blacie.

Meble w stylu rustykalnym

Kuchnia rustykalna kojarzy się nam ze swojskim, przytulnym klimatem. Meble kuchenne są zazwyczaj jasne z naturalnymi wykończeniem typu drewno, ceramika, tkaniny. Bardzo dobrze sprawdzają się również drewniane meble. Kuchnie w stylu wiejskim cieszą się coraz większą popularnością – kwiaty, falbany, motywy ludowe – to wszystko sprawia wrażenie, że to kuchnia z „duszą”.

Meble w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim charakteryzuje się lekkością, jasnymi kolorami, meblami z drewna i lawendą. Idealnie współgra z kamienną lub drewnianą podłogą. Dominujące kolory to biel, szarość, beż, fiolet, żółć, pomarańcz. Zamiast drzwiczek w szafkach można zamontować ażurowe falbany, na stołach postawić zioła. Styl prowansalski to elegancja wymieszana z wiejskim stylem.

Meble w stylu angielskim

Meble naturalne, solidne, eleganckie, mosiężne gałki, charakterystyczne gzymsy czy listewki, nico chłodne i surowe. Choć to zależy, czy zdecydujemy się na styl industrialny, glamour czy z kolonialnym akcentem.

Warto zainwestować w kuchnię marzeń oraz zamówić meble kuchenne spełniające oczekiwania, aby cieszyć się piękną kuchnią długie lata.

Opracowanie:
Elbląg, Sadowa 17 lok. 2
tel. 790 822 220
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz