W jakim przypadku warto zgłosić się do podologa?
Podolog jest specjalistą, który pomaga nam zwalczać różnego typu choroby skóry stóp oraz paznokci. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dolegliwości związane z obszarem naszych stóp są często bardzo bolesne, a proces ich leczenia długotrwały. Dlatego też w razie wystąpienia bolesnych odcisków, wrastających paznokci czy też grzybicy, powinniśmy niezwłocznie odwiedzić gabinet podologiczny, w którym podolog zajmie się diagnozą oraz leczeniem stóp pacjenta.
Zwalczanie bolesnych odcisków
Odcisk jest problemem, z którym mierzy się wielu ludzi. Przede wszystkim jest on bardzo bolesny, ponieważ występuje zazwyczaj na podeszwie stopy, przez co znacznie utrudnia chodzenie i codzienne czynności. Odcisk jest zgrubiałą warstwą skóry, która narasta poprzez długotrwały ucisk w jednym miejscu lub też przez ranę na stopie. Odcisk może być niezwykle trudny do usunięcia, ponieważ znajduje się w miejscu, które ciągle „pracuje”. Dlatego też leczenie może potrwać dłużej. Podolog podczas leczenia odcisku ścina grubą warstwę, a także stosuje różnego typu preparaty zmiękczające skórę.
Usuwanie grzybicy stóp i wrastających paznokci
Grzybica stóp jest bardzo wstydliwym problemem. Wielu z nas może kojarzyć się z brakiem higieny lub jej znacznym zaniedbaniem. Jednak choroba ta może być spowodowana wieloma czynnikami. Przede wszystkim zmagają się z nią osoby chorujące na cukrzyce, a także ludzie z obniżoną odpornością i uszkodzeniami mechanicznymi paznokci. Grzybicą można zarazić się podczas pobytu na basenie, używania cudzych butów, a nawet możemy zarazić się od członka rodziny. By skutecznie wyleczyć grzybicę, w pierwszej kolejności należy stosować preparaty miejscowe, jednak w przypadku bardzo zaawansowanej grzybicy podolog przepisuje także laki doustne. Z kolei wrastający paznokieć najczęściej jest przyczyną krzywego przycięcia paznokcia podczas obcinania. Wrastający paznokieć powoduje duży ból i może doprowadzić do krwawienia lub pojawienia się ropy. Podolog w celu usunięcia dolegliwości zmienia kierunek wzrostu płytki lub też redukuje jej szerokość.
Warto skorzystać z pomocy podologa
Bardzo wielu ludzi na co dzień zmaga się z chorobami stóp. Niestety dla niektórych grzybica lub inne dolegliwości są bardzo wstydliwe, jednak Paulina Bałajewicz prowadząca gabinet Podoestetyka zaleca, by umówić się na wizytę do specjalisty możliwie jak najszybciej po wykryciu problemu. Jak wiadomo, choroby skóry stóp bywają bardzo bolesne i nieleczone mogą być później trudne do usunięcia. Podolog podczas wizyty dokładnie bada stopy i paznokcie pacjenta i przy pomocy odpowiednich narzędzi i technik usuwa bolesne narośle lub wrastające paznokcie. By skutecznie usunąć problem, potrzebnych jest jednak kilka sesji, podczas których specjalista stopniowo zwalcza zmiany na stopach pacjenta.