Materiał Partnera

W jakie środki czystości możemy zaopatrzyć się na stacji paliw?

W jakie środki czystości możemy zaopatrzyć się na stacji paliw?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że stacje paliw sprzedają nie tylko benzynę, gaz czy olej napędowy. Wiele ze nich stanowi swoiste minimarkety, w których wyposażyć możemy się w wiele dodatkowych produktów. Nie ma także problemu, by na dobrze wyposażonej stacji paliw zamówić ciepły posiłek, kawę czy herbatę. Wiele z tego typu placówek może pochwalić się dodatkowo rozbudowaną ofertą środków czystości przeznaczonych dla posiadaczy aut. Co z tej kategorii znajdziemy na stacji?

Podstawowe kategorie środków czyszczących dostępne na stacjach paliw

Na współczesnych stacjach paliw, nawet tych najmniejszych, znajdziemy dziesiątki produktów. Choć można ulec wrażeniu, że lwia część z nich to produkty spożywcze, większość stacji paliw posiada także ofertę dedykowaną bezpośrednio wyłącznie do osób zmotoryzowanych. Dobrym przykładem jest tutaj stacja paliw Raptor działająca w Olszance.

W skład oferty tego typu placówek wchodzą różnego typu środki czyszczące. Znajdziemy wśród nich między innymi:

  • Preparaty służące do usuwania brudu powstającego na skutek bieżącego używania samochodu, czyli tak zwanego brudu drogowego – w tej kategorii znajdziemy między innymi różnego rodzaju szampony oraz środki czyszczące do szyb, tapicerki czy kokpitu; warto zainteresować się także preparatami do trudnych zabrudzeń.
  • Produkty przeznaczone do konserwowania oraz czyszczenia karoserii. Wśród tego typu preparatów znajdziemy zarówno takie, których wykorzystanie wymaga czasu – jak woski – jak i takie, które działają niemal natychmiastowo – np. środki pozwalające na usuwanie rys. Prócz nich warto zapytać także o regeneratory lakieru, których działanie przekroczyło oczekiwania niejednego kierowcy.
  • Środki czyszczące i konserwujące dla pozostałych elementów samochodu. Choć w tym przypadku nasz wybór jest nieco bardziej ograniczony (środków do czyszczenia i konserwacji karoserii znajdziemy na stacji dużo więcej), nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem preparatów dedykowanych plandekom, felgom, powierzchniom z tworzyw sztucznych czy nawet silnikom.

Dodatkowy asortyment samochodowy na stacji paliw

Oprócz środków czyszczących i konserwujących przeznaczonych bezpośrednio dla samochodów, w podobnej kategorii znajdziemy dodatkowy asortyment, nad którym zdecydowanie warto się pochylić:

  • Odświeżacze powietrza oraz preparaty zapachowe. Ich umiejętne użycie pozwala na utrzymanie świeżości wewnątrz auta na dłużej. Nie możemy jednak przesadzić, bowiem zbyt intensywny zapach panujący w środku samochodu może wydawać się nienaturalny lub wręcz drażniący.
  • Środki do mycia rąk – ta kategoria, choć niepowiązana bezpośrednio z motoryzacją, zdecydowanie ułatwia wszelkie prace związane z czyszczeniem i konserwowaniem pojazdu. Warto zdecydować się na środki, które z łatwością usuną smary i brud drogowych z naszych dłoni.

Opracowanie:
Olszanka 56
tel. 84 683 38 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz