Materiał Partnera

W jakie elektroniczne systemy bezpieczeństwa warto wyposażyć swoją firmę?

W jakie elektroniczne systemy bezpieczeństwa warto wyposażyć swoją firmę?
Systemy bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach powinny nie tylko uniemożliwiać włamania oraz kradzieże, ale również chronić Twoich pracowników. Ich rodzaj zawsze należy dopasować do działalności, którą prowadzisz. Mogą one ostrzegać przed pożarami, niebezpiecznym stężeniem gazów lub pełnić funkcje informacyjne. Jakie elektroniczne systemy bezpieczeństwa warto zastosować?

Systemy przeciwpożarowe

Sygnalizacja pożaru polega na jak najszybszym jego wykryciu i wygenerowaniu odpowiedniego sygnału dźwiękowego. Dzięki odpowiedniemu zsynchronizowaniu urządzeń elektrycznych sygnał może być również szybko przekazany do straży pożarnej, co pozwoli na szybką interwencję odpowiednich służb. Alarm może być aktywowany przez rożne niepokojące źródła, takie jak duże stężenie dymu, czujniki dymu, ciepła, płomieni lub automatyczne aktywowanie systemu.

Oprócz instalacji ostrzegawczej możliwe jest również zamontowanie elementów, których celem będzie ugaszenie źródła ognia lub oddymianie, np. poprzez natryski i sieci wentylacyjne. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie na halach przemysłowych, gdyż może ochronić życie pracowników. Automatycznych natrysków nie zaleca się stosować w miejscach wyposażonych w cenną elektronikę, która pod wpływem wody może ulec całkowitemu zniszczeniu bez możliwości odzyskania danych.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze nie muszą oznaczać tylko jednoznacznych, kryzysowych alarmów. Wykorzystuje się je również w celu przekazywania informacji oraz istotnych komunikatów. Są przydatne podczas ewakuacji, aby móc wydawać instrukcje i zapobiegać chaotycznemu przemieszczaniu się pracowników.

System nadzoru wizyjnego i sygnalizacji włamania

Oprócz zagrożeń wynikających z pożarów, w firmach zdarzają się również kradzieże, włamania oraz rozboje, które również narażają przedsiębiorców na wysokie koszty, a pracowników na niebezpieczeństwo. W takich przypadkach przydatne są dwa systemy elektroniczne:

  1. Systemy Nadzoru Wizyjnego – zintegrowany system kamer pozwalający na stałą obserwację zarówno pomieszczeń wewnętrznych, jak i zewnętrznej okolicy. Im wyższa jakość obrazu, tym większe prawdopodobieństwo znalezienia winnego.
  2. Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu – umożliwia nie tylko włączenie alarmu dźwiękowego podczas włamania, ale również przekierowanie sygnału do służb ochroniarskich.

Elektroniczne systemy bezpieczeństwa prezentowane w artykule oferuje między innymi mieszcząca się w Straszynie firma Supon S.A., która posiada również wysokiej jakości sprzęt BHP oraz prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz