Artykuł sponsorowany

W jakich typach usług wykorzystuje się podnośniki koszowe?

W jakich typach usług wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Prace na wysokościach należą do zadań obarczonych bardzo dużym ryzykiem niebezpiecznych dla zdrowia i życia wypadków. Dlatego do ich wykonywania konieczne jest zastosowanie odpowiednich sprzętów. Wśród nich znajdują się tak zwane podnośniki koszowe, umożliwiające pracownikom dostanie się wraz z niezbędnym wyposażeniem na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Przy jakich pracach się je wykorzystuje?

Prace budowlane i remontowe

Głównym zastosowaniem dla podnośników koszowych są wszelkiego rodzaju prace  budowlane oraz remontowe.

- Podnośniki koszowe są w takich pracach bardzo dobrą alternatywą dla rusztowań budowlanych, których montaż i demontaż jest nie tylko czasochłonny, ale i również bardzo kosztowny – mówi przedstawiciel firmy Instalacje Marciniak - Z pomocą podnośnika wykonanie prac wykończeniowych jest bardzo proste, szczególnie, że maszyny te dysponują udźwigiem wystarczającym do tego, by na daną wysokość podnieść pracowników wraz z niezbędnymi w pracy materiałami i sprzętem.

Konserwacja budynków

A więc przede wszystkim mycie szyb oraz elewacji budynków. Tutaj z kolei podnośnik może okazać się sporą konkurencją dla powszechnie stosowanych metod alpinistycznych, polegających na tym, że pracownicy opuszczają się na linach wzdłuż elewacji, myjąc ją. W gondoli podnośnika można umieścić urządzenie do mycia ciśnieniowego, co znacząco podnosi jakość wykonywanej usługi. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku wysokość budynku.

Prace instalatorskie oraz naprawcze

Kolejnym zastosowaniem podnośników koszowych są wszelkie prace z instalacjami, na przykład infrastrukturą elektryczną. Montaż oraz konserwacja urządzeń do niej należących – między innymi lamp ulicznych, sygnalizacji drogowej, słupów transmisyjnych – wymagają dostania się do wysoko zlokalizowanych punktów. Wykorzystanie w tym celu innych rozwiązań, takich jak drabiny, może stanowić zagrożenie dla tych urządzeń oraz dla samych wykonawców prac, dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z podnośnika.

Przycinka drzew

Drzewa odgrywają niezwykle ważną rolę w ekosystemie. W miastach redukują nagrzewanie się asfaltowych i betonowych powierzchni, dostarczają tlen, filtrują zanieczyszczenia i pochłaniają dźwięki. Jednak niekiedy mogą stanowić również poważne zagrożenie dla ludzi, budynków i samochodów. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy nadmierny wzrost koron drzew niszczy elewacje budynków lub instalacje elektryczne, a martwe, uschnięte gałęzie pod wpływem silniejszego wiatru lub pod własnym ciężarem urywają się i opadają na chodniki, ulice i parkingi. Dlatego ważne jest kontrolowanie stanu miejskich drzew i ich ewentualna przycinka. Podnośnik koszowy jest bardzo przydatny w tego typu pracach, ponieważ umożliwia łatwe dostanie się do trudno dostępnych konarów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz