Materiał Partnera

W jakich sytuacjach warto odwiedzić szewca?

W jakich sytuacjach warto odwiedzić szewca?

Na rynku znajdziemy wiele modeli butów w różnorodnych cenach. Coraz popularniejsze są tanie sklepy obuwnicze, w których kupimy obuwie nawet poniżej 50 złotych. Niestety jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Porządne buty, wykonane z wysokiej klasy materiałów, kosztują niemałe pieniądze. Kiedy więc ulegają zniszczeniu, nie bardzo wiemy, co robić. Trudno rozstać się z ulubioną parą. Wielu z nas zapomina, że doświadczony szewc potrafi naprawić wiele obuwniczych usterek. Kiedy warto korzystać z jego usług?

Wymiana fleków w butach

W obuwiu – szczególnie damskim- w pierwszej kolejności ściera się obcas. Uzależnione jest to od jego kształtu, wysokości oraz materiału, w którego został zrobiony. Na jego szczycie montowany jest gumowy wierzchnik, który chroni obcas przed zniszczeniem. Jak informuje specjalista z Zakładu Szewskiego w Poznaniu – w wysokiej jakości butach zniszczony obcas można odbudować skórą kruponową. Z kolei, jeśli chodzi o naprawę tańszego obuwia, gdzie podeszwa bardzo często wykonana jest z pojedynczego, jednorodnego kawałka gumy, jedynym wyjściem jest wymiana całych spodów lub też dorobienie obcasa z innych materiałów np. drewna. Bardzo trudnym przypadkiem jest naprawa całkowicie zdewastowanych obcasów w damskich szpilkach. Lecz i w tym przypadku doświadczony rzemieślnik z pewnością pomoże. Naprawa polega na rozwierceniu starych obcasów i założeniu nowych fleków. Jednak bardzo często konieczna jest całkowita wymiana obcasów. Takiej sytuacji można jednak zapobiec. Wystarczy, że systematycznie będziemy odwiedzać szewca w celu wymiany podniszczonych fleków.

Rozciąganie obuwia

Czasami zdarza się nam kupić obuwie, które po pierwszej przymiarce wydaje się być wręcz idealne, a po kilku dniach okazuje się nieco przyciasne. Nosimy je wtedy bardzo niechętnie lub rezygnujemy z nich całkowicie na rzecz wygodniejszej pary. Rozwiązaniem jest wizyta u szewca. Rzemieślnik przy pomocy prawideł i specjalistycznych preparatów, dostosuje buty do odpowiedniego rozmiaru, nie powodując ich uszkodzenia. Rozciągnięcie obuwia sprawia, że nasze stopy układają się w nim inaczej, dzięki czemu zmniejszy się nacisk, a zwiększy komfort chodzenia. Butów, których nie da się poszerzyć przy pomocy prawideł, rozciąga się na „kopycie”. Dotyczy to w szczególności kozaków lub botków.

Klejenie butów

Zdarza się, że buty w okresie jesienno-zimowym, ulegają rozklejeniu. Szybko wtedy przemakają, a ich noszenie jest prawdziwą zmorą. Kleje dostępne w sklepach, działają tylko przez chwilę , po czym podzielają los poprzedników. I w takim przypadku warto skorzystać z usług zakładu szewskiego. Specjalista naprawi obuwie za pomocą specjalistycznych klejów, które cechują się większą efektywnością i trwałością. Następne spotkanie z ulewnym deszczem, nie będzie się już kojarzyło ze zmarzniętymi stopami.  

Opracowanie:
Poznań, Bułgarska 34 lok. 2
tel. 61 662 18 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz