Materiał Partnera

W jakich sytuacjach naprawa laptopa jest nieopłacalna?

W jakich sytuacjach naprawa laptopa jest nieopłacalna?

Komputery i laptopy to w dzisiejszych czasach podstawowe urządzenia, którymi przez wiele osób są wykorzystywane w pracy. To od ich działania w dużej mierze zależy sprawność firm z różnych branż. Jednak to są tylko sprzęty, które składają się z różnych elementów połączony ze sobą, dlatego musimy być przygotowani na to, że po pewnym czasie ulegną awarii. Usterki sprzętu komputerowego pozwala zdiagnozować regularne serwisowanie komputerów. Gdy tego nie robimy, w nagłych przypadkach konieczna może okazać się naprawa. Musimy jednak wiedzieć, że nie zawsze jest ona opłacalna.

Czy warto naprawiać stary sprzęt komputerowy?

Usterki komputerów i laptopów mogą przytrafić się zarówno nowym, jak i starym urządzeniom. Główna różnica polega na tym, że nowe sprzęty warto naprawiać, ponieważ cena tej usługi nie jest wysoka w porównaniu do kosztów związanych z zakupem nowego laptopa lub komputera. Nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o kilkuletnie sprzęty komputerowe. Dlaczego jednak takich laptopów i komputerów nie warto wysyłać do serwisu? Przede wszystkim ze względu na to, iż cena takiego urządzenia na rynku wtórnym jest niska, lecz koszty naprawy nie będą niższe, niż w przypadku innych, nowszych urządzeń. To sprawia, że naprawa komputera kilkuletniego jest po prostu nieopłacalna. W niektórych przypadkach cena takiej usługi może być kilkukrotnie wyższa, niż wart jest komputer. Poza tym obecnie na rynku jest dużo sprzętów o lepszej wydajności. Cena niektórych modeli może być nieznacznie większa od tego, ile byśmy zapłacili za naprawę starego komputera, któremu daleko do obecnie stosowanych rozwiązań.

Czy zalany laptop można naprawić?

Jedna z najczęstszych usterek laptopów to ich zalanie. Komputery, których używamy w pracy, zalewane są rozmaitymi cieczami, od wody, przez herbatę i soki, aż po kawę. Główną przyczyną takich awarii jest to, że podczas pracy stawiamy kubki i filiżanki z napojami przy sprzęcie komputerowym. Następnie wystarczy chwila nieuwagi i komputer może być niezdatny do użytku. W takiej sytuacji najczęściej zgłaszamy usterkę do serwisu. Oczywiście zalane sprzęty komputerowe można naprawić, jednakże nie zawsze jest to opłacalne.

Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu komputer został zalany cieczą. Gdy w wyniku takiego wypadku doszło do uszkodzenia płyty głównej, wówczas musimy szykować się na spore wydatki. Fachowcy z Serwisu u Golana z Mławy w województwie mazowieckim informują, że naprawa płyty głównej jest opłacalna jedynie wtedy, gdy doszło do niewielkiej ingerencji cieczy w tym obszarze. Z kolei w sytuacji, gdy woda lub inna ciecz zalała inne elementy laptopa jak np. klawiaturę lub dysk twardy, wtedy naprawa laptopa raczej nie wchodzi w grę. Zwykle serwisy komputerowe są w stanie poradzić sobie z takimi awariami, jednakże koszt usługi znacząco przewyższa wartość sprzętu. W takich chwilach pozostaje nam jedynie poprosić o odzyskanie danych z dysku, o ile to możliwe.

Opracowanie:
Mława, Smolarnia 3A lok. 6
tel. 513 330 160
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz