Artykuł sponsorowany

W jakich miejscach inwestycja w monitoring jest opłacalna?

W jakich miejscach inwestycja w monitoring jest opłacalna?

Kradzieże oraz wandalizm są niestety zjawiskami powszechnymi w dzisiejszym świecie. Niestety ich skutki są często ciężkie i kosztowne w naprawie, dlatego każdy obiekt, niezależnie od przeznaczenia warto zabezpieczyć przed taką ewentualnością. Najtańszym, a zarazem cieszącym się największą skutecznością rozwiązaniem, jest zamontowanie wysokiej jakości monitoringu. W jakich miejscach warto zainwestować system kamer? Sprawdź!

Kamery w miejscu publicznym

Inwestycja w monitoring to podstawa w każdym miejscu publicznym, do którego nieograniczony dostęp ma niemal każdy. Niestety na co dzień jesteśmy świadkami naruszenia mienia, a skutki wandalizmu są często opłakane i bardzo drogie w naprawie. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest inwestycja w system monitoringu. Wysokiej jakości kamery na bieżąco będą nagrywały obraz, dzięki czemu w razie wystąpienia niepożądanych czynności, mamy pewność, że szybko ustalimy sprawcę i pociągniemy go do odpowiedzialności. Specjalistyczne instalacje kamer mogą zostać zamontowane zarówno w miejscach użytku publicznego, takiego jak parki czy też place zabaw, jak i na terenie przedsiębiorstw.

Monitoring domu prywatnego

Coraz częściej w monitoring inwestują nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne w celu zabezpieczenia swojego dobytku. Jak radzi specjalista z El-Mont, jest to opłacalne rozwiązanie, które nie tylko przyczynia się do większego bezpieczeństwa i komfortu domowników, ale także zwiększa szanse na znalezienie wandali lub włamywaczy. Szacuje się, że w przypadku, gdy w domu zamontowane są kamery, prawdopodobieństwo włamania zmniejsza się aż o 95%, ponieważ sam widok urządzeń skutecznie zniechęca złodziei do podjęcia próby wtargnięcia na posesję. Tę inwestycję w szczególności poleca się wszystkim, którzy mieszkają na przedmieściach, gdzie gęstość zabudowy jest mniejsza, a co za tym idzie, ryzyko napadu się zwiększa. Monitoring może być rozmieszczony na całej posesji lub też skupiać się na najważniejszych miejscach, czyli okolicach garażu, bramie wjazdowej czy też ogrodzie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz