Artykuł sponsorowany

W jakich kontenerach można składować odpady budowlane?

W jakich kontenerach można składować odpady budowlane?

Wyrzucanie odpadów po remoncie, do zwykłego pojemnika na śmieci jest niedozwolone, więc konieczne jest wynajęcie kontenerów od firmy, która świadczy tego typu usługi. Podczas składania zamówienia, musimy określić, do czego będą nam one potrzebne, wówczas otrzymamy odpowiednie rodzaje. Po ich zapełnieniu pracownik odbierze i podstawi nowe. Są niezbędne na każdym etapie prac remontowych. Wielkość oraz ilość pojemników zależą od zakresu robót.

Zamawianie kontenera podczas remontu

Wyrzucanie odpadów po remoncie, do zwykłych pojemników na śmieci jest niedozwolone i karane, dlatego musimy wynająć kontener. Niekiedy jeden nie wystarczy, więc kontaktując się z firmą, która świadczy tego typu usługi, musimy określić potrzeby. Przedsiębiorstwo Wirga dostarczy na miejsce pojemniki i odbierze zapełnione odpadami, co jest wygodnym rozwiązaniem. W ofercie posiada kontenery o różnej wielkości przystosowane do składowania różnego typu śmieci. Rodzaje kontenerów, które posiada to: KP2, KP7, KP22 i KP30. Możemy skorzystać z wynajmu długoterminowego oraz na godzinę. Niekiedy wystarczy zamówić pojemnik na dwie godziny, mając przygotowane już odpady. Jeśli jednak przeprowadzamy generalny remont domu, pojemnik będzie potrzebny przez cały czas trwania prac. Mało tego, jeden może nie wystarczyć, więc oceńmy potrzeby, zanim złożymy zamówienie, a wówczas szybciej uporamy się z bałaganem.

Kontener na gruz budowlany

Gruz budowlany jest materiałem odpadowym, powstałym podczas remontu i rozbiórki budynku. Zalicza się do niego, m.in.: cegły, pustaki, dachówki, ceramikę, panele, kafelki, posadzki, kamień, odpady budowlane. Jeśli zamówimy kontener na tego typu śmieci, możemy w nim umieścić również plastikowe rury od instalacji wodno-kanalizacyjnej, worki po wapnie, gipsie, zaprawach tynkarskich, cemencie, klejach, umywalkę, muszlę klozetową, kabinę prysznicową, wiadra i opakowania po farbach, plastikowe i drewniane elementy, płyty kartonowo-gipsowe, styropian oraz tapety. Do kontenera na gruz nie mogą trafić też rzeczy takie jak azbest i eternit. Niektóre firmy zgadzają się na umieszczenie w nim resztek papy, lecz trzeba to z nimi uprzednio uzgodnić. Co więcej, chociaż możemy umieścić w nim stare meble, to już lampy czy opon samochodowe, nie mogą się tam znaleźć. Pamiętajmy, że nie możemy zapełnić pojemnika powyżej wysokości burt, ponieważ gruz jest ciężkim odpadem i jego znacząca waga uniemożliwi podniesienie kontenera, a wówczas kierowca firmy ma prawo odmówić wykonania usługi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz