Materiał Partnera

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

Która kobieta nie marzy o tym, aby zaraz po wstaniu z łóżka mieć perfekcyjnie wykonany make-up? Marzenie to można bardzo łatwo spełnić, decydując się na makijaż permanentny. Zawsze idealnie zaznaczony kontur ust czy wyraźna linia brwi to ogromna oszczędność czasu każdego dnia i spory komfort podczas wakacji. Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego?

Jak należy przygotować się do makijażu permanentnego?

Aby efekt makijażu był zachwycający, warto odpowiednio się do niego przygotować. Należy w tym celu przeprowadzić różne zabiegi, w zależności od tego, gdzie ma on być wykonany.

Jeżeli mają w ten sposób zostać podkreślone brwi, najlepiej nie depilować ich co najmniej miesiąc przed wizytą u kosmetyczki. W przypadku ust i powiek należy je starannie oczyścić oraz zastosować peeling. Dobrze sprawdza się także wykonanie zabiegu mikrodermabrazji. Równie istotne jest to, jak wygląda pielęgnacja twarzy, na której wykonano już makijaż permanentny.

Po wykonaniu makijażu permanentnego skórę należy otoczyć specjalną troską. Nie można eksponować jej na słońce, trzeba używać kosmetyków bez dodatku alkoholu, a także w żadnym razie nie trzeć i nie zdrapywać powstałych strupków – muszą odpaść same” – mówi specjalistka z Charisma Beauty Clinic z Wrocławia.

Jak wygląda wykonywanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny jest wykonywany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę – linergistkę. Podczas przeprowadzania całej procedury kluczową rolę odgrywa aparat igłowy oraz pigmenty. Są one produkowane jedynie z naturalnych składników. Muszą być też umiejętnie dobrane do naturalnego kolorytu skóry.

Przed przystąpieniem do pracy linergistka znieczula obszar na skórze, który będzie nakłuwany. Następnie przy pomocy aparatu igłowego farba jest wprowadzana pod skórę – właśnie wtedy podkreślone zostają brwi, a wokół ust pojawia się kontur. Nie trzeba się obawiać, że makijaż permanentny wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem dla zdrowia. Pigmenty nie zawierają toksycznych ani alergizujących substancji, natomiast używane igły są jednorazowe.

Wykonywanie makijażu permanentnego kończy się nałożeniem na twarz relaksujących, chłodzących kompresów. Jednak, aby rezultat był długotrwały, należy jeszcze raz odwiedzić salon kosmetyczny. Po upływie dwóch tygodni ocenia się, czy makijaż został zrobiony dokładnie tak, jak życzyła sobie tego klientka. Można też wtedy skorygować go i poprawić ewentualne niedoskonałości. Makijaż permanentny może utrzymać się nawet do 5 lat. Warunkiem jest, aby raz w roku go odświeżać poprzez dokładnie barwnika.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz