Materiał Partnera

W jaki sposób wybrać dobre boksy magazynowe do przechowywania rzeczy

W jaki sposób wybrać dobre boksy magazynowe do przechowywania rzeczy
Boksy magazynowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na wynajem zamkniętej powierzchni magazynowej do przechowywania osobistych przedmiotów. Boksy magazynowe mogą posłużyć do składowania mebli i kartonów w czasie trwania remontu, a także do przechowywania dokumentacji firmowej, na którą nie ma miejsca w archiwum. Na co zwracać uwagę przy wyborze boksów magazynowych?

Dodatkowe wyposażenie boksów

Różnego rodzaju boksy, nazywane także usługą self storage, oferują dobre firmy zajmujące się składowaniem mienia i transportem, jak np. gdańska firma Autotransport. Nowoczesne boksy magazynowe, oprócz samej powierzchni służącej do magazynowania, powinny być także wyposażone w dodatkowe akcesoria, które przydadzą się do lepszej organizacji przechowywanych w nich przedmiotów. Mogą to być praktyczne regały oraz półki, na których możemy umieścić drobne lub delikatne przedmioty oraz dokumentację posegregowaną w teczkach i segregatorach. Obecność półek do składowania zabezpieczy bowiem delikatne przedmioty przed ich przypadkowym uszkodzeniem oraz ułatwi odszukanie potrzebnych dokumentów, gdyż nie będą musiały one być składowane wszystkie razem np. w kartonach.

Powierzchnia boksów magazynowych

Ważnym kryterium decydującym o wyborze konkretnego boksu jest także jego powierzchnia użytkowa. W zależności od ilości przedmiotów, które chcemy w nim przechowywać oraz ich gabarytów, powinniśmy bowiem dobrać taki boks, który bez trudu pomieści je wszystkie w swoim wnętrzu. Zastanawiając się nad rozmiarem boksu, warto jednak zawsze wybierać boksy o nieco większej powierzchni, gdyż pozwoli to na wygodniejsze korzystanie z ich zawartości. Zbyt mały boks uniemożliwi nam bowiem szybkie odnalezienie potrzebnych rzeczy oraz znacząco utrudni dostęp do przechowywanych w nim przedmiotów. Nie będzie także możliwe zdeponowanie w jego wnętrzu dodatkowych przedmiotów.

Czas wynajmu boksu magazynowego

Przed wynajęciem boksu magazynowego powinniśmy koniecznie dowiedzieć się, na jaki okres możemy otrzymać go do swojej dyspozycji. W przypadku osób, które potrzebują powierzchni magazynowej tylko na czas trwania prac remontowych, najlepszym wyborem będą boksy magazynowe, które można wynająć także na krótki czas. Zazwyczaj wynosi on co najmniej 14 dni. Warto jednak zawsze upewnić się, czy istnieje możliwość jego przedłużenia. Osoby, które z kolei poszukują stałego miejsca do przechowywania rzeczy, powinny zainteresować się opcją najmu długoterminowego oraz dokładnie zapoznać się z warunkami zawieranej umowy wynajmu boksu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
19.11.2019
fajnie, że self storage wreszcie wkracza na polski rynek, to bardzo ułatwia życie zarówno firmom jak i ludziom prywatnym. w końcu nigdy nie wiadomo kiedy przyda się dodatkowa przestrzeń. ja od siebie mogę polecić firmę Less Mess, która spełnia chyba wszystkie kryteria opisane z artykule.elastyczny czas najmu, duży wybór wielkości pomieszczeń, dostęp 24/7, dodatkowo obiekty są chronione i monitorowane, a pomieszczenia stale wentylowane więc rzeczy tam przechowywane są bezpieczne w 100%