Materiał Partnera

W jaki sposób urządzić dom w popularnym stylu industrialnym?

W jaki sposób urządzić dom w popularnym stylu industrialnym?
Styl industrialny pojawił się już dosyć dawno, jednak w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Wybierają go nie tylko osoby młode, ale również starsze, zafascynowane świeżym wykończeniem pomieszczeń. Jest on charakterystyczny i podczas meblowania należy przestrzegać kilku zasad, które pozwolą stworzyć niesamowity efekt. W jaki sposób urządzić dom w stylu industrialnym?

Stonowana kolorystyka i nietypowe dodatki

Jedną z cech stylu industrialnego jest stonowana kolorystyka. Zwykle podczas projektowania wnętrza ogranicza się kolory do odcieni szarości, czerni i bieli. Popularnym zabiegiem jest również stosowanie elementów, mających na celu wprowadzenie wrażenia „surowego wykończenia”. Mogą to być drewniane lub metalowe belki oraz motywy z cegły i betonu.

Elementy, które może zawierać industrialne wykończenie wnętrz:

  • dodatki z surowego drewna, metalu i betonu;
  • widoczne belki i metalowe rury;
  • duże i odsłonięte okna;
  • proste i niekoniecznie skompletowane meble.

Styl industrialny jest niezwykle ciekawy i jednocześnie łatwy w uzyskaniu. Dozwolone są tak naprawdę nawet najbardziej nietypowe rozwiązania. Nie należy bać się wszelkich nierówności podczas wykańczania wnętrz, ponieważ dodatkowo dodadzą one smaku. Trzeba jednak pamiętać, że jak we wszystkim – ważne jest zachowanie umiaru. Istnieje bowiem cienka linia między wnętrzem industrialnym, a zwyczajnie niechlujnym.

Ze względu na dowolność wyposażenia, industrialny design – wbrew powszechnej opinii – wcale nie jest drogi. Dla osób z ograniczonym budżetem zawsze istnieje możliwość korzystania z targów staroci oraz aukcji internetowych.

Meble w stylu industrialnym

Dużą rolę w urządzaniu odgrywają meble. Powinny być proste i sprawiać wrażenie raczej surowych. W stylu industrialnym nie ma parcia na jednakowe komplety, wręcz przeciwnie! Bardzo często zdarza się, że w jednym pomieszczeniu łączy się meble metalowe z drewnianymi. Duże metalowe łóżka, szafki robotnicze i rustykalne kredensy – wszystko to może znajdować się w jednym pokoju, tworząc design prawdziwego indywidualisty. Im bardziej nietypowe meble, tym lepsze wrażenie można zrobić.

Nie wszyscy są pasjonatami antyków, ale to nie problem! Nie trzeba przeszukiwać targowisk, aby znaleźć perfekcyjne meble industrialne. Ich produkcją na zamówienie zajmuje się częstochowska firma Szaf-Lux, która na rynku funkcjonuje już od wielu lat. Wytwarzane przez nich meble cechują się wyjątkową estetyką oraz przede wszystkim unikatowością, gdyż zamówienia są realizowane według instrukcji każdego indywidualnego klienta.

Opracowanie:
Częstochowa, Pużaka 8 lok. 2
tel. 507 292 220
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz