Materiał Partnera

W jaki sposób projektowane są opakowania z tektury?

W jaki sposób projektowane są opakowania z tektury?

Czasy ręcznego projektowania opakowań tekturowych minęły bezpowrotnie. Komputery zastąpiły deski kreślarskie i skomplikowane obliczenia. Odpowiadające na zmieniające się warunki rynkowe przedsiębiorstwa dawno postawiły już na elastyczność, automatyzację oraz efektywność. Wykonanie setek widocznych w dowolnym sklepie pudełek nie byłoby możliwe bez potężnych narzędzi programowych, które umożliwiają względnie proste zaprojektowanie każdego z nich.

Automatyzacja w procesie produkowania opakowań

Biorąc do rąk pudełko po butach, zapałkach czy sprzęcie elektronicznym nie myślimy zazwyczaj nad tym, jak przebiegał proces jego projektowania i produkcji. Laikowi kwestie te wydają się mało skomplikowane czy wręcz banalne, jednak prawda jest dużo bardziej złożona. Jeszcze do niedawna projekty musiały być wykonywane ręcznie, podobnie jak kalibracja maszyn czy ich przezbrajanie. Teraz, w dobie automatyzacji, firmy zaopatrzają się w rozliczne narzędzia ułatwiające cały proces. Od oprogramowania ułatwiającego projektowanie opakowań (którym szerzej zajmiemy się za chwilę) przez autonomiczne rozwiązania logistyczne po inteligentne, wydajne maszyny – wszystkie te elementy muszą ze sobą współpracować. Wszystko zaczyna się oczywiście od pomysłu, ale nawet najnowocześniejsze urządzenie nie zrozumie go bez odpowiedniego tłumaczenia. Tego tłumaczenia dokonujemy za pomocą specjalistycznych programów do projektowania komputerowego.

Oprogramowanie do projektowania opakowań

Część projektową można sobie znacząco ułatwić, stosując program TL‐KARTON od firmy TL-Design Tomasz Lewandowski. Wyposażony w stosowne moduły ułatwia nie tylko samo projektowanie opakowania, ale także jego wycenę, a także tworzenie baz klientów oraz zleceń. Jego obsługa jest niezwykle prosta, szczególnie dla inżynierów zaznajomionych z typowymi narzędziami projektowania komputerowego. Mimo to narzędzie TL‐KARTON skrywa ogromny potencjał, pozwalając nie tylko na modyfikację zawartych w swej ogromnej bazie opakowań, ale także – dzięki odpowiedniemu modułowi – tworzenie własnych całkiem od zera. Za jego pomocą zaprojektujemy również standy, a czasochłonny proces rozplanowania ich elementów na arkuszu zostanie skrócony do paru minut. Wprowadzając do programu dane posiadanych przez nas maszyn, możemy mieć pewność, że zaproponowane przez TL‐KARTON wykrojniki będą mogły zostać zastosowane w rzeczywistości. Częste aktualizacje i nowe funkcje, o które uzupełniany jest system, dają gwarancję szybkiej odpowiedzi na wszelkie wahania rynkowe, nowości i zmiany.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz