Artykuł sponsorowany

W jaki sposób powstają pocztówki świąteczne?

W jaki sposób powstają pocztówki świąteczne?

W Polsce zwyczaj przesyłania pocztówek świątecznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, a także z Komunią Pierwszą, jest bardzo zakorzeniony. Miliony osób w kraju kupuje po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kartek okolicznościowych, które rozsyłane są w późniejszym czasie do rodzin oraz przyjaciół. Nie każdy wie, że produkcja pocztówek świątecznych to bardzo złożony proces, a dzisiaj najlepsi producenci wypuszczają rocznie na rynek łącznie ponad kilkaset milionów tego typu wyrobów papierniczych!

Projektowanie kartek świątecznych

Pierwszym etapem tworzenia pocztówek świątecznych, jest wybór odpowiednich szablonów, kolorów, grafik, napisów, a także formatów kartek. Wbrew pozorom jest to proces bardzo złożony, bo każdy producent chce wprowadzić nowości designerskie, bez powielania identycznych motywów, wykorzystanych w poprzednich latach. Projektowanie kartek świątecznych wiąże się także z bardzo wnikliwą analizą rynku, oraz z szybkim wdrożeniem działań – kartki są tworzone na kilka miesięcy przez danym okresem: Wielkanocą, czy Świętami Bożego Narodzenia. Warto przy tym wiedzieć zaś, że obecnie bardzo popularne są pocztówki w formacie 15x11 mm, B6 składane, trójwymiarowe np. szopki w formacie B6, szopki B6 z kopertą, a także różnego typu karnety – podwójne, czy potrójne. Dzisiaj w branży graficznej oraz drukarskiej istnieje bardzo duża różnorodność – można spotkać się z kartkami świeckimi, a także religijnymi!

Produkcja kartek świątecznych

Produkcja kartek świątecznych najczęściej odbywa się krótko przez danym sezonem tak, aby zamawiające w hurcie sklepy, czy kioski, a także liczne przedsiębiorstwa, mogły rozprowadzić pocztówki na czas. Warto przy tym również wiedzieć, że często zamówienia są składane o dużo wcześniej tak, aby zapewnić wysokiej jakości materiały, już na początku sezonu sprzedażowego. Dzisiaj największy popyt na kartki świąteczne można zauważyć pod koniec listopada, a także przez cały grudzień, aż do święta Trzech Króli. Ważnym okresem jest również wiosna i Wielkanoc, a także zbliżające się lato i przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej! Błyskawiczność procesu produkcji i jej wysoką jakość zapewnia dzisiaj między innymi technologia druku cyfrowego.

Przykład polskiej firmy producenckiej

Jedną z firm producenckich kartek świątecznych w Polsce, jest przedsiębiorstwo Anko Wrocław. Warto wiedzieć, że tego typu podmioty idą zarówno z duchem czasu, jak i nie zapominają o wartościach zakorzenionych w tradycji. Dzięki temu klienci hurtowi mają możliwość uzyskiwania katalogowych wyrobów w popularnych od lat motywach świeckich i religijnych, a także mogą zaproponować własny projekt, nawiązujący np. do prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej – np. kartki z logo własnej firmy. Takie produkty są skutecznym elementem kampanii marketingowych, czy employer brandingowych. Ich skuteczność potwierdzona jest badaniami ekspertów na naszym krajowym rynku, jak i w USA, czy całej Europie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz