Materiał Partnera

W jaki sposób powinieneś czyścić tapicerkę i wnętrze samochodu?

W jaki sposób powinieneś czyścić tapicerkę i wnętrze samochodu?
Sprzątanie samochodu to czynność rutynowa każdego kierowcy. Czyste wnętrze auta to nie tylko komfort podróży, ale też zabezpieczenie przed trwałymi zabrudzeniami, zwłaszcza w obrębie tapicerki. Większość czynności jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, jednak nie zawsze będzie to łatwe i przyjemne zadanie. W jaki sposób powinieneś to robić i kiedy konieczna jest pomoc doświadczonych profesjonalistów?

Samodzielne czyszczenie – w jakiej kolejności?

Żeby sprzątanie samochodu było efektywne, wszystkie czynności muszą zostać wykonane w odpowiedniej kolejności:

  1. Najpierw należy wyjąć wszystkie przedmioty, które wozimy w samochodzie, aby ułatwić sobie sprzątanie.
  2. Za pomocą odkurzacza z wąską końcówką, dokładnie odkurzamy wszystkie powierzchnie, łącznie z tapicerką.
  3. Szczeliny można oczyścić za pomocą pędzelka lub substancji typu „slime”, które są lepkie i półpłynne, wnikają w szczeliny, zbierając zanieczyszczenia.
  4. Kokpit przecieramy specjalnie do tego przeznaczonym środkiem i miękką ściereczką.
  5. Szyby najlepiej wypolerować detergentem zawierającym alkohol lub ocet.

Jeśli planujemy wykonać jakiekolwiek czynności „na mokro”, ważne jest, aby robić to podczas słonecznej pogody. Zwłaszcza tapicerka schnie długo, a w niedosuszonej mogą rozwinąć się grzyby i pleśnie. Po umyciu wnętrza należy otworzyć okna lub drzwi i pozostawić auto do całkowitego wyschnięcia.

Jak prać tapicerkę?

Pranie tapicerki na własną rękę jest niestety czynnością dość ryzykowną, gdyż mogą powstać nieestetyczne plamy. Zwłaszcza jeśli nie robimy tego regularnie. O wiele lepszym wyjściem jest skorzystanie ze specjalistycznych usług.

Zalety korzystania z usług firmy piorącej:

  • Oszczędność czasu – profesjonalne firmy posiadają specjalistyczny sprzęt i środki czystości, które pozwalają szybko i dokładnie pozbyć się nie tylko kurzu, ale również trudnych do wywabienia plam.
  • Dokładne usunięcie nieprzyjemnych zapachów – jest to zwłaszcza polecane osobom, które palą w samochodzie lub zakupili auto od palacza. Zapach dymu papierosowego trudno wywabić za pomocą domowych sposobów.
  • Niska cena – koszt usługi jest niski w stosunku do czasu i środków, które musiałbyś zużyć, wybierając samodzielne i nieefektywne pranie.
  • Eliminacja alergenów – profesjonalne pranie nie tylko usuwa kurz, ale też wybija większość chorobotwórczych drobnoustrojów i roztoczy.

Firma APIS mieści się w Częstochowie i od lat specjalizuje się w profesjonalnym czyszczeniu tapicerki samochodowej, używając do tego celu wysokiej jakości, nieinwazyjnej chemii. Podczas pracy stosuje się produkty znanych i zaufanych marek Karcher oraz Prochem.

Opracowanie:
Częstochowa, Batalionów Chłopskich 4
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz