Materiał Partnera

W jaki sposób poradzić sobie z alergią?

W jaki sposób poradzić sobie z alergią?

Alergia może być sporym problemem, który skutecznie uniemożliwia normalne, codzienne funkcjonowanie. Poszczególne uczulenia doprowadzają do pojawienia się obfitego kataru, kaszlu, łzawienia czy nawet wysypki i duszności. Jak się jednak okazuje, w renomowanych gabinetach alergologicznych można z tego typu dolegliwościami skutecznie walczyć. Jakie rozwiązania proponują w tym zakresie specjaliści?

Znalezienie źródła problemu

Jednym z najważniejszych elementów efektywnego leczenia alergologicznego jest znalezienie źródła pojawiającego się uczulenia. Z tego względu konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań w gabinecie alergologa. W ramach wykonywanej diagnostyki lekarz powinien zaproponować w tym zakresie testy alergiczne. Mogą być one zrealizowane w różnych wariantach – jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest przeprowadzenie punktowych testów skórnych.

Lekarz-alergolog jest w stanie również wykonać testy płatkowe naskórkowe i atopowe, a znalezienie źródła uczulenia możliwe jest też dzięki donosowym testom prowokacyjnym. W gabinecie alergologicznym realizuje się także szereg niezbędnych badań, których wyniki przedstawiają lekarzowi stan pacjenta w poszczególnych aspektach. To m.in. spirometria badająca wydolność płuc czy rinoskopia i rinomanometria. Przeprowadzi je Prywatny Gabinet Lekarski, w którym przyjmowani są pacjenci wykazujący objawy choroby alergicznej. Przez co najczęściej wywoływane są uczulenia i jak się je leczy?

Skuteczne wyeliminowanie alergii

Alergie mogą być wywołane przez wiele czynników. Do najpopularniejszych zalicza się pyłki roślin, ale też składniki znajdujące się w pożywieniu czy występujące w domach i mieszkaniach kurz i drobnoustroje. Uczulenie może się również pojawić wskutek kontaktu z sierścią psa lub kota. W takiej sytuacji warto pomyśleć nad przeprowadzeniem skutecznej terapii, do której zaliczyć można przede wszystkim immunoterapię alergenową. Potocznie określane jako odczulanie leczenie to z zastosowaniem iniekcji podskórnych czy w zalecaną dla dzieci metodą podjęzykową daje bardzo dobre rezultaty.

W taki właśnie sposób efektywnie wyeliminować można alergie i nadwrażliwości pokarmowe. Zalicza się do nich m.in. celiakia, która może powodować kłopotliwe objawy pojawiające się po spożyciu uczulających składników. Alergolog zajmie się także leczeniem alergicznych chorób skóry, a dzięki proponowanym przez niego terapiom można też pozbyć się problemu alergii powietrzno-pochodnych. Okazuje się więc, że skuteczne zwalczenie alergii jest możliwe – konieczne jest jednak przeprowadzenie specjalistycznej terapii w renomowanym gabinecie alergologicznym.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, pl. Jana Pawła II 50a lok. 02
tel. 95 722 63 33
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz