Artykuł sponsorowany

W jaki sposób odbywa się transport materiałów sypkich?

W jaki sposób odbywa się transport materiałów sypkich?

Nie ulega wątpliwości, że materiały sypkie nie należą do łatwych w transporcie. Suche ładunki masowe – jak określane są czasem materiały sypkie – to nie tylko piasek czy żwir, ale też nawozy sztuczne, cement, gruz i węgiel, a także mąka, cukier, ryż, pasza i zboże. Istnieje kilka sposobów na ich przewożenie, najczęściej luzem albo w workach, beczkach czy kontenerach. W przypadku materiałów budowlanych najczęściej transportowane są one samochodowo.

Materiały sypkie na drogach

Firma transportowa zajmująca się przewozem materiałów sypkich musi koniecznie zadbać o ich zabezpieczenie – niezależnie od typu, suche ładunki masowe stanowią bowiem niebezpieczną zawartość każdej naczepy. Kluczowe jest w tym przypadku opanowanie metody załadunku zgodnej z wszelkimi normami bezpieczeństwa oraz dopasowanej do pojazdu, za pomocą którego obędzie się transport. Przewoźnik musi być zaznajomiony ze specyfiką przewożonego materiału, wiedząc dokładnie, jakie są jego właściwości, ziarnistość czy wilgotność. W przeciwnym razie może dojść do zwietrzenia, rozpylenia, skruszenia czy zbrylenia materiału, a w skrajnych przypadkach nawet do samozapłonu.

Komu powierzyć transport materiałów sypkich na budowie?

Zazwyczaj stosowany jest jeden z dwóch typów samochodów: wyposażony w nadwozie samowyładownicze lub taki o nadwoziu tylnozsypowym. Niezależnie od formy transportu, dla klientów firm przewozowych najważniejsza jest przede wszystkim punktualność. Transport materiałów sypkich bez przeszkód jest kluczowy zwłaszcza w branży budowlanej, gdzie każda godzina zwłoki może oznaczać istotne koszty dla inwestora. Dlatego właśnie warto powierzyć przedsięwzięcie firmie o dużej renomie, takiej jak Heavytrans Michał Lewandowski, wyspecjalizowanej nie tylko w przewozie materiałów sypkich, ale także np. wszelkiego typu pracach ziemnych nierozerwalnie związanych z suchymi ładunkami masowymi. Realizacja niemalże każdego typu inwestycji budowlanej wymaga prac ziemnych powodujących powstawanie niepotrzebnych hałd ziemi, piasku, żwiru i innych materiałów sypkich. Najczęściej wymaga także dotransportowania materiałów o innych właściwościach – widać więc, że materiały sypkie krążą między placem budowy a miejscem załadunku lub wyładunku i obsługa tego rodzaju transportu stanowi istotny element decydujący o powodzeniu całego projektu. Do wysokiej rangi urastają więc nie tylko terminowość firmy wykonującej dla nas zlecenie transportowe czy roboty ziemne, ale także jej elastyczność oraz dyspozycyjność, co pozwala na dynamiczne reagowanie na zmieniającą się sytuację na placu budowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz