Materiał Partnera

W jaki sposób należy nakładać gładź szpachlową?

W jaki sposób należy nakładać gładź szpachlową?

Gładź szpachlowa pozwala na wyrównanie ścian zewnętrznych, wewnętrznych, a także sufitów. Zasadnicze znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża przed przystąpieniem do realizacji zadania. Należy usunąć starą farbę, a ponadto oczyścić i odplamić ścianę, następnie można przystąpić do zasadniczego działania. Warto dowiedzieć się, jak nakładać gładź, żeby otrzymać satysfakcjonujący rezultat.

Przygotowanie zaprawy

Odpowiednio przygotowane i oczyszczone z zanieczyszczeń ściany pokrywa się środkiem gruntującym. Takie działanie pozwoli na zwiększenie przyczepności gładzi. W dalszej kolejności przygotowuje się zaprawę. Gładź szpachlowa w proszku wymaga połączenia z wodą z zachowaniem proporcji wskazanej przez producenta wyrobu. Preparat miesza się wiertarką z mieszadłem. W zaprawie nie może być żadnych grudek. Zakup gotowej mieszanki to gwarancja odpowiedniej konsystencji. 

Nakładanie gładzi na powierzchnię ściany

Ważnym etapem prac jest uzupełnianie ubytków. Wszelkie szczeliny i otwory trzeba dobrze uzupełnić preparatem. Po wyschnięciu środka przystępuje się do nakładania gładzi. Działania rozpoczyna się od sufitu i lokalizacji, które są trudno dostępne. Szpachlowanie wykonuje się przy użyciu pacy wytworzonej z nierdzewnej stali. Mieszankę należy rozmieszczać od dołu ku górze. Grubość preparatu nie może być większa niż 3 mm. Dzięki temu gładź szybciej zastygnie. Druga warstwa może być nałożona dopiero po dokładnym wyschnięciu pierwotnej - wskazuje specjalista reprezentujący przedsiębiorstwo Solfast Tynki Maszynowe Gładzie Gipsowe Mateusz Stachowski, które świadczy budowlane usługi wykończeniowe.

Szlifowanie ścian

Po przeprowadzenie określonych czynności przychodzi czas na szlifowanie, które wygładzi powierzchnię, a także usunie niedoskonałości powstałe podczas szpachlowania. Do realizacji wskazanej czynności wykorzystuje się papier ścierny lub specjalną siatkę. Powierzchnie ścian trzeba dobrze obejrzeć. W tym celu warto zastosować lampę halogenową.

Następnie wnętrze oczyszcza się z pyłu. Gdy zamierza się malować ścianę, należy ją oczyścić szczotką lub odkurzaczem wyposażonym w specjalną końcówkę. To sprawi, że nie będzie kłopotu z nakładaniem farby malarskiej.

Opracowanie:
Przyłęki, Piękna 10
tel. 663 987 310
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz