Artykuł sponsorowany

W jaki sposób należy dbać o włosy farbowane? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Dido!

W jaki sposób należy dbać o włosy farbowane? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Dido!

Koloryzacja włosów to doskonały sposób na to, aby podkreślić swój wyjątkowy styl oraz sprawić, żeby nowa fryzura prezentowała się tak zjawiskowo, jak tylko to możliwe. Farbowanie wykonane w dobrym salonie fryzjerskim jest bezpieczne, nie narusza struktury włosów i przynosi spektakularny efekt wizualny. Warto jednak wiedzieć o tym, że po przeprowadzonej koloryzacji należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają fachowcy z Salonu Fryzjerskiego Dido, który znajduje się w Lublinie!

Jak myć włosy farbowane?

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczywiście mycie. W przypadku włosów farbowanych trzeba wiedzieć o tym, że do całego procesu należy podejść nieco inaczej niż zazwyczaj. O czym konkretnie mowa? Po pierwsze, do mycia włosów po koloryzacji nie powinno się wykorzystywać bardzo ciepłej wody. Po drugie natomiast – jak podkreślają doświadczeni specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Dido – najlepiej używać specjalnego szamponu do włosów farbowanych zawierającego wyłącznie naturalne składniki. Obecnie na sklepowych półkach znaleźć można wiele wysokiej jakości produktów doskonale dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Trzecią ważną wskazówką jest to, że wycierając włosy, nie należy mocno ich trzeć, ale osuszać, przykładając do nich ręcznik. Aby nie narażać ich na złamanie, trzeba je również bardzo delikatnie rozczesywać. Takie podejście do sprawy pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji przez długi okres.

Jak dbać o włosy po koloryzacji?

Żeby jak najdłużej cieszyć się znakomitym efektem farbowanych włosów, do kwestii ich ochrony można również podejść w sposób profesjonalny – wykorzystując do tego celu odpowiednio dobrane kosmetyki. Jak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Dido – chcąc zachować intensywny kolor oraz blask, warto postawić na specjalne olejki, które powodują zamknięcie się łusek, dzięki czemu wilgoć zostaje zatrzymana wewnątrz włosów. Stają się one gładkie i odpowiednio nawilżone. Wybrany olejek nakłada się na kosmyki na całą noc, a następnie zmywa rano. Wypadaniu włosów po koloryzacji zapobiega natomiast kuracja białkowa.

Jak zatem wyraźnie widać ochrona włosów po koloryzacji wcale nie należy do zadań łatwych. Aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne w tym przypadku nieprzyjemności, sposób pielęgnacji oraz dobór kosmetyków zawsze należy skonsultować z doświadczonym fryzjerem, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać optymalną opcję. Indywidualne podejście jest tutaj niezwykle ważne, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że wytrzymałość włosów na proces farbowania u każdego z ludzi jest nieco inna.

Jakie usługi świadczy Salon Fryzjerski Dido?

Poza właściwą pielęgnacją włosów, niezwykle ważna jest sama usługa farbowania. Warto sprawdzić przede wszystkim opinie na temat danego salonu, aby mieć pewność, że fryzjer prawidłowo zadba o kondycję naszych włosów. Salon Fryzjerski Dido zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy mają niezwykłe umiejętności. Wykonają zarówno zabiegi pielęgnacyjne na włosy, jak i samo farbowanie przy użyciu najlepszych produktów. Można również skorzystać ze strzyżenia czy umówić się na wykonanie fryzury ślubnej. 

Opracowanie:
Lublin, Lwowska 12
tel. 81 747 51 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz