Materiał Partnera

W jaki sposób należy czyścić i dbać o tapicerkę meblową?

W jaki sposób należy czyścić i dbać o tapicerkę meblową?
Tapicerka meblowa jest elementem, którego nie można pominąć podczas rutynowego mycia i pielęgnacji mebli. Jak wiadomo, drewniane elementy wystarczy od czasu do czasu przetrzeć suchą lub wilgotną ściereczką. Jeśli chodzi o tapicerkę – wymaga ona nieco więcej uwagi, gdyż kurz wnika między jej włókna i tam się gromadzi. W jaki sposób musisz ją czyścić, aby nie uległa zniszczeniu?

Codzienna pielęgnacja mebli

Częstotliwość czyszczenia mebli zależy głównie od tego, jak szybko w danym pomieszczeniu zbiera się kurz. Minimum raz w tygodniu powinniśmy przecierać elementy z drewna lub innego litego materiału za pomocą wilgotnej ściereczki. W tym celu używa się samej wody albo odrobiny detergentu dostosowanego do określonej powierzchni. Jeśli chodzi o części materiałowe, samo przetarcie niestety nie wystarczy. Najważniejsze jest dokładne odkurzenie, zwłaszcza mebli, których tapicerka ma dość długie włókna. Jeśli zauważamy, że samo odkurzenie nie wystarczyło, warto zaopatrzyć się w piankę czyszczącą do tapicerki. Można ją zakupić w większości sklepów meblowych lub wielobranżowych. Pianka głęboko wnika w tapicerkę, nie namaczając jej.

W jaki sposób prać tapicerkę za pomocą pianki „na sucho”:

  1. Tapicerkę należy spryskać specjalną pianą z odległości około pół metra, w taki sposób, aby dokładnie pokryła całą powierzchnię.
  2. Za pomocą miękkiej gąbki lub szmatki wcieramy pianę w mebel i pozostawiamy do wyschnięcia.
  3. Kiedy całość wyschnie, dokładnie odkurzamy tapicerkę.

Co zrobić z uporczywymi plamami i przebarwieniami?

Największym problemem tapicerowanych mebli są plamy i przebarwienia, które powstają nie tylko na skutek rozlanych napojów, ale również przez wsiąkanie potu. Zdarza się, że standardowe czyszczenie nie wystarcza, a wtedy najczęściej sięgamy po domowe sposoby i odplamiacze, które mogą tylko pogorszyć sprawę. Lepszym wyjściem będzie skorzystanie z  profesjonalnej usługi prania tapicerki. W przypadku, kiedy nawet to nie przynosi oczekiwanego efektu, nie oznacza wcale, że musisz pożegnać się ze swoim ulubionym meblem. Trwałe plamy i odbarwienia koloru najczęściej są niemożliwe do usunięcia i konieczna jest całkowita wymiana tkaniny. Firma Polny Kuferek zajmuje się renowacją mebli, ich odświeżeniem, a także nadaniem niepowtarzalnego stylu.

Renowacja mebli to nie tylko sposób na ich odnowę, ale również możliwość przerobienia tych, których styl zaczął już nas nudzić. Możliwe jest dowolne wybranie rodzaju i koloru tkaniny oraz pomalowanie części drewnianych na  ulubiony odcień. Z pomocą profesjonalistów można bawić się stylem w dowolny sposób.
Opracowanie:
Świdwin, 1 Maja 28 lok. 1
tel. 667 145 229
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz