Artykuł sponsorowany

W jaki sposób korzystać z usług lombardu? Diamond District

W jaki sposób korzystać z usług lombardu? Diamond District

Czasem zdarza się w naszym życiu chwila, w której potrzebujemy w stosunkowo szybkim czasie mniejszej bądź większej gotówki, a niestety nie możemy zaciągnąć kredytu. Rozwiązaniem w takich chwilach może okazać się skorzystanie z usług lombardu, który udzieli nam pożyczki w zamian za oddanie jakiejś rzeczy w zastaw. Zobaczmy, czym są lombardy oraz co możemy w nich zastawić. Poznaj lombard w bramie Diamond District.

Czym jest lombard?

Lombard to rodzaj punktu, który zajmuje się tak zwanym udzielaniem pożyczki pod zastaw. Jest to oczywiście proces, w którym przynosimy do lombardu jakąś rzecz oraz otrzymujemy za nią pieniądze, które musimy zwrócić w określonym poprzez umowę terminie (zazwyczaj jest to miesiąc), jeśli oczywiście dany przedmiot chcemy odzyskać. Jeżeli nie wpłacimy rzeczonej kwoty na czas, to wówczas właściciel lombardu może wystawić zastawiony przez nas przedmiot na sprzedaż.

Jakie rzeczy możemy zastawić w lombardzie?

Zasadniczo jeżeli chodzi o to, jakie rzeczy możemy zastawić w lombardzie, to przede wszystkim muszą mieć one jakąś mniejszą bądź większą wartość pieniężną. Oczywiście mówiąc o cennych rzeczach, nie mamy tutaj na myśli tylko tych wykonanych ze złota, srebra czy innego kruszcu, ale również i telefony (chyba najczęściej zastawiane obok biżuterii), w pełni sprawne sprzęty agd i rtv takie jak pralki, telewizory czy odtwarzarze dvd i blu-ray. Oprócz tego lombardy przyjmą również antyki, sprzęt sportowy przeznaczony do jego uprawiania oraz ćwiczeń, elektronarzędzia oraz oczywiście komputery i laptopy. Od czasu do czasu możemy również spotkać sytuacje w których nieco większy lombard pozwoli nam na zastawienie naszego samochodu lub motocykla.

Bardzo ciekawą ofertę w kwestii zastawu przedmiotów, a także skupu złota posiada lombard w bramie Diamond District z Warszawy. Jego pracownicy zapewniają swoim klientom nie tylko fachową obsługę, ale przede wszystkim pełną dyskrecję. Osoby, które zdecydują się zastawić jakiś przedmiot, nie muszą więc obawiać się o to, że ich dane dostaną się w niepowołane ręce. Tajemnica umów, bezpieczne transakcje, a także jasne i przejrzyste warunki sprawiają, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług lombardu, zastawiając biżuterię, sprzęty RTV, zegarki, kamienie szlachetne czy też wartościowe monety ora pamiątki.

Kiedy lombard może nam odmówić?

Niestety idąc do lombardu musimy liczyć się z tym, że nie zawsze jego pracownicy zdecydują się na przyjęcie danej rzeczy pod zastaw. Dzieje się tak przede wszystkim w momencie, gdy zaoferujemy jakiś mniej lub bardziej uszkodzony sprzęt, używane ubrania lub po prostu nie będziemy właścicielem danego przedmiotu. Lombardy również mogą nie przyjąć przedmiotów o większych gabarytach, gdyż po prostu nie będą miały ich gdzie wystawić, a także takich, których mają już nadmiar lub po prostu są zbyt stare (np. w przypadku sprzętu elektronicznego).

Pamiętajmy o umowie

Zastawiając jakąkolwiek rzecz w lombardzie, nasz pożyczkobiorca (czyli pracownik lombardu) zobowiązany jest do podpisania z nami umowy. Wśród obowiązkowych zapisów w tego typu umowie powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • Dane osobowe obu stron (wraz z dokładnym adresem lombardu)

  • Data i miejsce podpisania umowy

  • Wysokość i rodzaj udzielonej pożyczki przez lombard

  • Termin spłaty

  • Opis zastawianego przedmiotu wraz z jego wartością

  • Określenie opłat związanych z zadłużeniem

  • Czytelne podpisy pożyczkobiorcy oraz pożyczkodawcy.

Opracowanie:
Warszawa, Marszałkowska 60 lok. 90
tel. 883 997 791
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz