Materiał Partnera

W jaki sposób biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu własnej działalności?

W jaki sposób biuro rachunkowe może pomóc przy zakładaniu własnej działalności?
Dla wielu osób rozpoczęcie pracy we własnym zakresie poprzez założenie działalności gospodarczej jest możliwością uzyskania sporych dochodów przy jednoczesnym realizowaniu pasji. Niekiedy jednak przeszkodą jest samo założenie firmy, które może okazać się bardzo skomplikowane i tym samym trudne do przebrnięcia na własną rękę. W takiej sytuacji pomoże biuro rachunkowe – czym może się zająć?

Wybór formy opodatkowania działalności

Po ustaleniu profilu działalności należy wybrać dopasowany do danego przedsiębiorstwa rodzaj rozliczenia firmy. Forma opodatkowania może być uzależniona zarówno od indywidualnych preferencji właściciela działalności gospodarczej, ale też związana z obowiązującymi przepisami. Okazuje się bowiem, że nie każdy może korzystać z podatkowej księgi przychodów i rozchodów czy ksiąg handlowych. Pierwsza z metod korzystniejsza jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, druga natomiast przeznaczona jest dla firm uzyskujących wysoki przychód, który w przeliczeniu na walutę polską przekracza 2 miliony euro.

Interesującym rozwiązaniem dla niewielkich przedsiębiorstw jest też ryczałt ewidencjonowany, w którym stawki dobierane są ze względu na charakter prowadzonej działalności. Wszelkie niejasności w tym zakresie rozwieje biuro rachunkowe Ann Finance, które zajmuje się m.in. pomocą w zakładaniu własnej działalności gospodarczej i tym samym wyborze odpowiedniej formy opodatkowania. W ramach takiego wsparcia będziemy w stanie dopasować najlepszy typ rozliczenia, który będzie korzystny i nie przyniesie problematycznych, wysokich opłat podatkowych.

Załatwianie wielu formalności

Założenie firmy wiąże się jednak nie tylko z przygotowaniem teoretycznym, ale też działaniami w praktyce. Przedsiębiorstwo musi zostać formalnie zarejestrowane, co wymaga dokładnego wypełnienia szerokiej dokumentacji z tym związanej. Pomoże w tym zakresie dobre biuro rachunkowe, które w ramach świadczonych usług będzie w stanie zająć się rejestracją pracowników w ZUS i rozpoczęciem prowadzenia ich akt osobowych.

Związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej jest też prowadzenie księgowości. Działania w tym zakresie można w całości powierzyć właśnie specjalistom ze sprawdzonego biura rachunkowego. Takie rozwiązanie jest korzystne dla przedsiębiorcy, który może zająć się rozwijaniem firmy i wprowadzaniem nowych usług czy produktów na rynek. Dzięki księgowym można w krótkim czasie łatwo uzyskać niezbędny numer NIP i REGON. Biuro rachunkowe pomoże też przedsiębiorcom decydującym się na pozostanie płatnikiem VAT. W tym celu konieczne jest prawidłowe wypełnienie formularza VAT-R – warto dokonać tego z doświadczonym księgowym.

Opracowanie:
Warszówka 2
tel. 781 695 085
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz