Artykuł sponsorowany

W jaki sposób bezpiecznie transportuje i obrabia się elementy ze szkła?

W jaki sposób bezpiecznie transportuje i obrabia się elementy ze szkła?

Zarówno transport, jak i obróbka szklanych elementów wymaga szczególnej ostrożności ze względu na charakterystykę materiału. Występujące na nim spękania czy uszkodzenia mechaniczne mogą być trudne lub nawet niemożliwe do wyeliminowania, co klasyfikuje je jako wyłączone z użytku. W zakładzie obróbki szkła konieczne jest więc zastosowanie zarówno wysokiej jakości stołów montażowych, jak i transporterów.

Bezpieczny montaż

Szyby zespolone montowane np. w profilach lub obrabiane muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone podczas tego typu procesów. Z tego względu należy wykonywać je na specjalnie przystosowanych do tego stołach montażowych, które wyróżniają się przede wszystkim sporą powierzchnią. Dzięki temu możliwe jest poprawne montowanie elementów nawet o sporych rozmiarach, a także przeprowadzanie działań zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej.

Stoły montażowe do szyb zespolonych wykorzystane przez zakłady produkcyjne zajmujące się wyrobem i obróbką elementów szklanych powinny także wyróżniać się wysoką funkcjonalnością. Renomowani producenci, do których grona należy bez wątpienia firma Szkło-Tech s.c., proponuje swoim klientom w tym zakresie nowoczesny stół montażowy pełniący funkcję zarówno poduszki, jak i ssania. Dzięki temu każdy z elementów znajdujących się na stole jest bezpiecznie i solidnie przymocowany, co z kolei umożliwia szybki i profesjonalny montaż.

Transportowanie elementów szklanych

Szkło jest materiałem podatnym na uszkodzenia – upadek elementu może spowodować nawet jego całkowite zniszczenie poprzez rozpad na wiele kawałków, dlatego niezbędne jest maksymalne zabezpieczenie w trakcie transportu. W tym celu dobry zakład zajmujący się produkcją i obróbką szklanych elementów powinien być wyposażony w transporter do szkła. Takie urządzenie oferowane przez renomowanych producentów wykorzystuje niezależne zasilanie, dzięki czemu nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej elementy zabezpieczone w transporterze nie upadną i nie uszkodzą się.

Własna pompa vacuum zapewnia ssanie na najwyższym poziomie – przekłada się to na solidne przytwierdzenie elementu do ssaków. Takie rozwiązanie jest gwarancją bezpiecznego transportowania materiałów szklanych na wybranej przestrzeni użytkowej zakładu. Warto zwrócić uwagę także na udźwig tego typu sprzętu. Transportery do szkła proponowane przez renomowanych producentów dysponują udźwigiem aż do 400 kg, co umożliwia przenoszenie elementów szklanych o sporej wadze i wymiarach. Bezpieczne obrabianie i transportowanie tego typu materiałów wymaga zatem zastosowania właściwych urządzeń – to stół montażowy i transporter do szkła.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz