Materiał Partnera

W czym księgowa może pomóc przy zakładaniu JDG?

W czym księgowa może pomóc przy zakładaniu JDG?

Rozpoczęcie pracy na własny rachunek to poważna decyzja, którą trzeba podjąć niezwykle świadomie. Pierwszą z decyzji, jaką powinien podjąć przyszły przedsiębiorca, jest wybór dobrego biura rachunkowego. Wykwalifikowana księgowa pomoże mu w wypełnieniu, wydawać by się mogło, prostego wniosku, który pozwoli mu zarejestrować firmę. Dlaczego jej pomoc jest tak potrzebna już na samym starcie?

Fachowa wiedza zawsze w cenie

Wielu przedsiębiorców myśli, że zakładanie działalności gospodarczej to nic trudnego. W praktyce okazuje się jednak, że wiele osób nie wie, jak wypełnić określone punkty wniosku. Mowa tutaj szczególnie o tych dotyczących PKD oraz formy rozliczenia podatkowego. Nie znając się na przepisach podatkowych, można popełnić błąd, którego konsekwencje nowy przedsiębiorca będzie odczuwał przez długi czas. Warto zatem już na samym początku poszukać wykwalifikowanej księgowej, która podpowie dobre rozwiązania.

Pracownicy profesjonalnego biura rachunkowego znają obowiązujące przepisy, dzięki czemu są w stanie odpowiedzieć na każde pytanie przedsiębiorcy. Co więcej, wybiorą dla niego odpowiednią formę rozliczenia, a także podpowiedzą, jakie PKD wybrać, aby móc prowadzić określoną działalność gospodarczą. Taka pomoc jest nieoceniona nie tylko na początku, ale również podczas dalszej współpracy. 


Warto mieć na uwadze, że forma prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z określonymi obowiązkami, a także dokumentami. O tym informuje przedsiębiorcę wykwalifikowana księgowa, która zatrudniona jest w firmie Accountant Sp. z o.o. Licencjonowane Biuro Rachunkowe. Co więcej, nie tylko wytłumaczy, jak wygląda prowadzenie jednoosobowej działalności, czy spółki, ale również zajmie się wszystkimi kwestiami formalnymi, dzięki czemu klient nie będzie musiał martwić się zgłoszeniami do wszelkiego rodzaju urzędów, czy prowadzeniem określonych ksiąg rachunkowych.

Opracowanie:
Katowice, Wita Stwosza 6 lok. 6a
tel. 32 748 22 33
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz