Artykuł sponsorowany

Używane samochody z Niemiec — o tym warto pamiętać

Używane samochody z Niemiec — o tym warto pamiętać

Niestety obecnie panują takie czasy, że wielu osób nie stać na kupno nowego samochodu z salonu i choćby z tego powodu decydują się oni na pojazdy używane. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest zakup używanego samochodu sprowadzanego z Niemiec, gdzie możemy znaleźć nasz wymarzony pojazd praktycznie od ręki. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, kupując auto z Niemiec.

Samodzielny zakup auta, czyli co nas czeka

Kupując auto pochodzące z Niemiec na własny użytek, możemy to zrobić oczywiście samemu, jednak musimy liczyć się z pewnymi formalnościami oraz zagrożeniami, jakie czyhają zwłaszcza na niedoświadczone czy też po prostu niezbyt znające się na motoryzacji osoby. Pierwszą sprawą, o jakiej powinniśmy wiedzieć w takiej sytuacji, są oczywiście pewne sprawy formalne w tym: otrzymanie od sprzedającego dowodu własności pojazdu, książki serwisowej oraz dowodu rejestracyjnego wraz z kartą pojazdu. Oczywiście niezbędna w takim przypadków jest również umowa kupna-sprzedaży, którą najkorzystniej będzie wykonać w wersji dwujęzycznej bądź opcjonalnie w języku niemieckim.

Umowa kupna samochodu napisana w wersji dwujęzycznej (jeśli takowej nie posiadamy, to koniecznie musimy ją przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego na nasz język) będzie nam niezbędna w trakcie załatwiania kolejnych spraw formalnych za pośrednictwem Niemieckiego Urzędu Komunikacji, gdzie czeka nas między innymi:

  • Wyrejestrowanie pojazdu;
  • Otrzymanie tablic rejestracyjnych w formie tymczasowej lub wywozowej, dzięki którym będziemy mieli możliwość przewiezienia naszego nowego zakupu do kraju;
  • Uzyskanie tymczasowego dowodu rejestracyjnego pojazdu;
  • Zakup oraz opłacenie tymczasowego ubezpieczenia OC.

Kolejne formalności związane z zakupem czekają nas już po przekroczeniu granicy i dotyczą one przede wszystkim uiszczenia opłaty celnej w czasie maksymalnie 30 dni od daty sprowadzenia pojazdu, rejestracji auta, przetłumaczenia wszystkich niezbędnych niemieckojęzycznych dokumentów na nasz język. Następnym niezbędnym krokiem jest oczywiście wykonanie przeglądu technicznego pojazdu w stacji kontroli pojazdów, uzyskanie nowego dowodu rejestracyjnego, tablic oraz karty pojazdu, a także znalezienie i opłacenie odpowiedniego dla nas i obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularnego OC.

Postaw na profesjonalistów

Jak widać formalności związane z samodzielnym zakupem oraz sprowadzeniem samochodu z Niemiec są bardzo duże. Poza samymi formalnościami powinniśmy oczywiście sprawdzić przed zakupem, w jakim stanie technicznym znajduje się nasz samochód, a to niestety wymaga mniejszej bądź większej wiedzy z zakresu motoryzacji. Aby uniknąć wszystkich formalności oraz nieudanego zakupu z powodu niewykrytych przez nas usterek pojazdu, powinniśmy wszystkie te sprawy zostawić prawdziwym fachowcom, którzy znają się na swojej pracy. Bardzo dobrą opcją w przypadku chęci zakupu używanego pojazdu z Niemiec jest skorzystanie z oferty firmy Mt Car Sp. z o.o., której pracownicy załatwią za nas wszelkie formalności i znajdą wysokiej klasy samochód zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz