Materiał Partnera

Używane nie znaczy gorsze. Zalety kupna poleasingowego sprzętu komputerowego

Używane nie znaczy gorsze. Zalety kupna poleasingowego sprzętu komputerowego
Zakup poleasingowego sprzętu komputerowego to ciekawa alternatywa dla nowej, często nie lepszej jakościowo elektroniki. Sprzęt poleasingowy, choć ,,z drugiej ręki", posiada wiele wartościowych cech, które świadczą o jego przydatności i funkcjonalności.

Ekonomicznie, ekologicznie

Niewątpliwą zaletą sprzętu poleasingowego jest kwota jego nabycia, nawet 80% niższa od sprzętu fabrycznie nowego. Ceny spadają w zastraszającym tempie, z uwagi na ciągłą aktualizację ofert elektroniki, często różniącej się jedynie niewielkimi nowinkami technologicznym. Sprzęty używane nie są więc wcale przestarzałe. Dorównują nowościom, a jednocześnie gwarantują oszczędność finansową. ,,Z ekonomiką idzie też w parze ekologia. Zakupując sprzęt z drugiej ręki, nie przyczyniamy się do generowania popytu na nową elektronikę, której produkcja obciąża środowisko naturalne” – zauważa ekspert sklepu SHOPLET, sprzedającego sprzęt elektroniczny używany i poleasingowy.

Markowa jakość

Elektronika poleasingowa to przeważnie wysokiej klasy, biznesowe serie. Jest to sprzęt markowy, produkowany przez renomowane firmy takie jak Dell, HP czy Lenovo. ,,Inżynierowie danego koncernu dbają o swoją reputację, projektując sprzęty w pełni wydajne – o świetnych parametrach chłodzenia, pracujące w cichy i szybki sposób. Nie musimy się zatem obawiać, że dane urządzenie nie będzie przystawało standardami do wymogów, stawianych nowoczesnej elektronice” – zapewnia przedstawiciel SHOPLET.

Niskie ryzyko usterek

Komputery poleasingowe, podobnie jak inne sprzęty elektroniczne, przeważnie noszą jedynie nieznaczne ślady użytkowania. Jak wskazują statystyki, elektronika psuje się najczęściej na początkowym etapie eksploatacji, co jest pokłosiem niewykrytych wad fabrycznych. Laptopy i komputery 2-3 letnie są natomiast urządzeniami sprawdzonymi – wykraczającymi poza okres szczególnej awaryjności, a jednocześnie wciąż dostatecznie nowymi, by spełniać oczekiwania użytkowników.

Gotowość od zaraz

Odpowiednio dobrany sprzęt poleasingowy jest gotowy do działania od zaraz. Posiada wszelkie niezbędne aplikacje do użytku domowego i biurowego, ułatwiające codzienną pracę i korzystanie z internetu. Najczęściej komputery poleasingowe są sprzedawane z systemem operacyjnym oraz elementami płyty głównej – kartą dźwiękową, graficzną, sieciową itd. To dodatkowa oszczędność pieniędzy, których nie musimy wydawać na dokupywanie kolejnego wyposażenia i oprogramowania” – podsumowuje specjalista SHOPLET.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz