Materiał Partnera

Używane i nowe części zamienne do samochodów ciężarowych

Używane i nowe części zamienne do samochodów ciężarowych
Intensywna eksploatacja samochodów ciężarowych sprawia, że nierzadko dochodzi do różnego rodzaju awarii. Najczęściej w takiej sytuacji konieczna jest wymiana części, które warto zakupić w specjalistycznym sklepie zajmującym się importem i sprzedażą zarówno podzespołów używanych, jak i nowych. W ten sposób można łatwo otrzymać wysokiej klasy zamienniki do popularnych aut ciężarowych, w tym np. pojazdów marki Volvo.

Kompletny silnik do remontu

Najczęściej w przypadku samochodów ciężarowych dochodzi do usterek poszczególnych komponentów, jednak zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest przeprowadzenie tzw. kapitalnego remontu jednostki napędowej. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup kompletnego silnika ze sprawdzonego sklepu zajmującego się importem i sprzedażą części nowych i używanych do aut ciężarowych. Specjalistyczne punkty tego typu dokładnie sprawdzają silniki przed sprzedażą, co daje gwarancję poprawnego ich działania. Najczęściej jednostki takie są w bardzo dobrym stanie, a ich przebiegi nie są wysokie.

Pozwala to na uzyskanie nowego silnika w atrakcyjnej cenie bez konieczności ponoszenia sporych kosztów napraw poprzedniej jednostki, w której do wymiany i regulacji jest wiele części. Kompletne silniki m.in. do pojazdów marki Volvo czy Renault jest w stanie dostarczyć firma Vol-pol, która zajmuje się sprzedażą części zamiennych do samochodów ciężarowych. Rozbudowana oferta obejmuje jednak również konkretne podzespoły, które są ważnymi elementami tego typu aut. Co zatem jeszcze znaleźć można w szerokim asortymencie?

Zamienniki w atrakcyjnych cenach

Jednym z najważniejszych elementów w silnikach wysokoprężnych są wtryskiwacze lub pompowtryskiwacze. Ich nieprawidłowe działanie stanowi spory problem, który wiąże się też ze sporymi kosztami naprawy. W takiej sytuacji warto kupić używane podzespoły oferowane przez sprawdzony sklep motoryzacyjny z częściami zamiennymi do aut ciężarowych. Asortyment obejmuje także poduszki silnika, sprzęgło wiskotyczne czy nawet wały korbowe. W atrakcyjnych cenach można znaleźć również parowniki klimatyzacji, koła pasowe lub katalizatory.

Warto zdecydować się na zakup części używanych, które nierzadko są w bardzo dobrym stanie i zapewniają wieloletnią, bezproblemową eksploatację, a koszt ich nabycia jest znacznie niższy niż w przypadku nowych podzespołów. W dobrych sklepach motoryzacyjnych z komponentami do aut ciężarowych proponowane są też części nadwozia. Przedłużenie drzwi kabiny, reflektory, atrapa na maskę, zderzaki czy nawet zasłony przeznaczone do kabiny to także elementy asortymentu takich punktów. Spora dostępność nawet bardzo nietypowych podzespołów sprawia, że zdecydowanie warto korzystać ze sprawdzonych sklepów sprzedających części zamienne do samochodów ciężarowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz