Artykuł sponsorowany

Uzyskanie odszkodowania z Kancelarią Adwokacką adw. Jacka Stanisławskiego

Uzyskanie odszkodowania z Kancelarią Adwokacką adw. Jacka Stanisławskiego

Wypadek samochodowy nie z Twojej winy, uszczerbek na zdrowiu ze względu na niedostateczną ochronę w pracy – to tylko dwie sytuacje, w których odszkodowanie po prostu Ci się należy. Firma ubezpieczeniowa odmówiła jego wypłacenia? W takim razie musisz wziąć sprawy w swoje ręce, wynająć adwokata i po prostu zawalczyć o swoje, jak to zrobić? Dowiedz się z tego artykułu!

Czym jest odszkodowanie i jakie ma funkcje?

Świadczenie, które należy się osobie poszkodowanej w wyniku na przykład wypadku spowodowanego przez osobę prawną lub fizyczną, a nawet sam Skarb Państwa. To krótka definicja tego, czym tak naprawdę jest odszkodowanie, na jakie możesz liczyć, kiedy faktycznie zdarzy Ci się wypadek z winy jednego z wymienionych wyżej podmiotów prawa cywilnego. Funkcje odszkodowania wynikają niejako z definicji, podstawową jest zrekompensowanie uszczerbku na zdrowiu powstałego u osoby poszkodowanej, najczęściej jest to kompensacja finansowa. Co ważne, wysokość kwoty, jaką uzyska osoba, u której stwierdzono problemy zdrowotne, musi być adekwatna do rozmiarów szkody. To jednak nie koniec, bo nie jest ważne tylko to, co konkretna osoba straciła w czasie rzeczywistym, liczy się bowiem również wszystko, co mogłaby zyskać, gdyby nie wypadek.

Niestety niejednokrotnie firmy ubezpieczeniowe nie biorą pod uwagę tej drugiej kwestii, czyli tego, co poszkodowany mógłby osiągnąć, gdyby do zdarzenia nie doszło. Wiele osób godzi się na taki obrót spraw i nie decyduje się walczyć (często słusznie) o swoje. Warto to jednak zrobić, ale nie samodzielnie, lecz z pomocą adwokata, między innymi z Kancelarii Adwokackiej adw. Jacka Stanisławskiego. Specjalista znający prawo odszkodowawcze jest w stanie zwiększyć szansę na powodzenie w sprawie.

Odszkodowanie spowodowane błędem medycznym – krok po kroku

Pierwszy krok to konieczność uzyskania dokumentacji medycznej w celu skonstruowania wniosku do sądu, jeśli do błędu doszło ponad 3 lata temu, uzyskanie takich dokumentów mogłoby trwać zbyt długo, lepiej wtedy przejść do dalszych kroków. Kolejnym jest odszukanie adwokata, który zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, ten będzie Twoim pełnomocnikiem w sądzie. Następnie należy złożyć wniosek o zwolnienie z ponoszenia kosztów sądowych i czekać na odzew sądu. Kiedy taki nadejdzie, rozpocznie się postępowanie mające na celu pomóc Ci uzyskać odszkodowanie. Pamiętaj, zarówno to podstawowe, jak i z możliwych korzyści.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz