Materiał Partnera

Uszkodzony silnik elektryczny – naprawić czy wymienić?

Uszkodzony silnik elektryczny – naprawić czy wymienić?

Silniki elektryczne są powszechnie używane zarówno w przemyśle, jak i zwykłych domach czy gospodarstwach rolnych. Producenci oferują silniki o różnej wielkości, mocy oraz zastosowaniu. Niestety tak jak wszystko, z czasem się zużywają i ulegają uszkodzeniu, a niewłaściwe użytkowanie może zniszczyć nawet nowy silnik. W takiej sytuacji pozostają nam dwie opcje – naprawa i wymiana, którą wybrać? 

Przewijanie silnika – wady i zalety

Wbrew pozorom nawet tak skomplikowane układy, jak silnik elektryczny da się naprawić. Profesjonaliści tacy jak Bogusław Przybyła oferują przezwajanie i remont silników elektrycznych, transformatorów i spawarek. Tego typu usługi wykonane przez profesjonalny warsztat pozwalają usprawnić nawet spalony silnik. Profesjonaliści wymieniają zwoje i wszystkie inne uszkodzone i zużyte elementy. Taki zabieg sprawia, że silnik, transformator czy spawarka zyskuje pełną sprawność i funkcjonalność. Do naprawy silników najlepiej wybierać jest doświadczonych specjalistów, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem oraz potrzebną wiedzą. Przewijanie to dużo tańsza opcja niż wymiana, przywraca pełną sprawność silnika, a firmy zajmujące się regeneracją silników oferują gwarancję. Niestety takie rozwiązanie będzie wymagało troszkę więcej czasu niż wymiana urządzenia na nowe, ponieważ jest to proces, który nawet w profesjonalnym warsztacie zajmuje nieco czasu.  Jednak w przypadkach kiedy możemy sobie pozwolić na kilka dni bez silnika, to dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Kiedy nie opłaca się naprawiać silników, transformatorów i spawarek?

Zdarzają się takie sytuacje kiedy naprawa silnika nie będzie opłacalna. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których silnik, spawarka albo transformator nie nadają się do naprawy.  Do diagnozy awarii silnika warto skorzystać z usług firm takich jak przedsiębiorstwo Bogusława Przybyła. W momencie, kiedy naprawa silnika jest nieopłacalna, mamy do wyboru dwie możliwości – zakup nowego  urządzenia w sklepie oraz zakup silnika po profesjonalnej regeneracji. W przypadku wyboru silnika regenerowanego otrzymujemy produkt z nowymi podzespołami w niższej cenie, jednak gwarancja najczęściej też będzie krótsza niż przy fabrycznie nowym silniku. Zakupując nowy produkt w sklepie zyskujemy również czas, ponieważ wystarczy go podłączyć i od razu jest on gotowy do pracy.

Podsumowując, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepsze – regeneracja czy wymiana? Podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie na czym najbardziej nam zależy oraz czy możemy pozwolić sobie na kilka dni bez silnika.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz