Artykuł sponsorowany

Uszkodzony ekran w smartfonie – i co dalej?

Uszkodzony ekran w smartfonie – i co dalej?

Ekran smartfonu czy tabletu jest kluczowy w korzystaniu z tych urządzeń. Jego uszkodzenie często uniemożliwia jakiekolwiek działanie. Rozbity ekran to też najczęstsza przyczyna problemów z urządzeniami mobilnymi. Dlatego też właściciele smartfonów troskliwie je chronią, używając folii, szkieł hartowanych oraz pokrowców. Jednak jakie mamy możliwości, gdy stało się najgorsze, a ekran dotykowy naszego telefonu pokryty jest siatką pęknięć?

Serwis telefonów

Wypadki się zdarzają. Nawet jeśli dbamy o nasz telefon, zawsze istnieje ryzyko, że na chwilę przestaniemy uważać i stanie się – wypadnie nam z kieszeni, spadnie z szafki. Efekt? Ekran dotykowy poprzecinany cienkimi żyłkami pęknięć. Jeśli mamy szczęście, jest to jedyny skutek. Czasem jednak uderzenie może spowodować również inne problemy.

Samo uszkodzenie ekranu nie jest też czymś, co możemy bagatelizować. Jeśli je zignorujemy, pęknięcia będą się jedynie rozrastać aż do momentu, gdy dotyk w telefonie przestanie całkowicie reagować. Smartfony są niezwykle wrażliwymi urządzeniami i z tego tez powodu ich naprawą powinien zająć się profesjonalny serwis. Wymiana ekranów w smartfonach to jedna z usług, jakie oferuje zlokalizowany w Świdnicy serwis telefonów komórkowych Arox.

Ekran zbudowany jest z trzech warstw, na które składają się szybka, digitizer, czyli właściwy ekran dotykowy, oraz wyświetlacz. Producenci coraz częściej stosują jednolite panele łączące wyświetlacz z digitizerem.

Przy drobnym uszkodzeniu, kiedy telefon reaguje na dotyk pomimo pęknięcia, konieczna jest wymiana samej szybki. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy ona oraz digitizer są złączone fabrycznie. Wymiana dotyku nastąpi również wtedy, gdy smartfon nie reaguje na dotyk. Jeśli jednak nic nie wyświetla się na ekranie, to jedynym wyjściem jest wymiana wyświetlacza.

Formy zabezpieczeń

Szeroki wybór produktów producenci oferują nie tylko w zakresie samych telefonów, ale też różnego rodzaju dodatków do nich. Akcesoria GSM muszą być dopasowane do konkretnego modelu, możemy więc wyobrazić sobie, jak wiele to jest produktów.

Ekran dotykowy zabezpieczyć możemy za pomocą specjalnej folii oraz szkła hartowanego. Pierwsze rozwiązanie zapewnia ochronę przed zabrudzeniami i niewielkimi uszkodzeniami. Przy poważniejszych upadkach może jednak nie spełniać swojej funkcji. Sprawdza się także w przypadku telefonów o wygiętym panelu.

Szkło hartowane natomiast jest o wiele bardziej wytrzymałe. W większym też stopniu chroni ekran smartfona – w razie uderzenia to ono ulega potłuczeniu, chroniąc telefon. Ponadto jest łatwiejsze w montaż niż folia ochronna, która wymaga dużej precyzji.

Opracowanie:
Świdnica, Łukowa 9B
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz