Materiał Partnera

Uszkodzona matryca laptopa – zamów ją tanio przez Internet!

Uszkodzona matryca laptopa – zamów ją tanio przez Internet!

Jednym z najczęściej uszkadzanych podzespołów komputerów przenośnych są matryce. Ich usterki lub całkowite odmówienie posłuszeństwa, nie powoduje tego, że nie opłaca się naprawiać naszego sprzętu, inwestując w ten całkowicie nowy. Dzisiaj warto wybierać tanie sklepy internetowe, które oferują wysokiej jakości używane oraz nowe części komputerowe. Matryce w zależności od swojej specyfikacji technicznej, mogą kosztować od 100 do 600 złotych.

Rodzaje matryc

Zanim dowiesz się, jak tanio kupić dobrą matrycę, warto poznać ich różne rodzaje. Przede wszystkim warto skupić się na rozróżnieniu ich na dwie grupy: matryce matowe oraz błyszczące. Te pierwsze świetnie sprawdzają się we wnętrzach z kilkoma różnymi rodzajami świateł. Idealnie funkcjonują również na zewnątrz, nawet w bardzo słoneczne dni. Są zatem najczęściej wykorzystywane przy sprzętach o przeznaczeniu biznesowym. Drugi typ matrycy, to te błyszczące – antyrefleksyjne. One z kolei, montowane są w laptopach do celów rozrywki: gier, filmów, obróbki zdjęci, czy video. Wyróżniają się wysokim poziomem nasycenia kolorów, które gwarantują niepowtarzalną głębię.

Przy uszkodzeniu swojej matrycy, określ zatem, jaką obsługuje Twój laptop, a także, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza!

Matryca całkowicie nowa

Jeśli chcesz kupić nową matrycą do swojego laptopa, musisz wiedzieć, że jej koszt może sięgać nawet 600 złotych. Z pewnością uzyskasz jednak długoterminową gwarancję, co często okazuje się bardzo opłacalne. Matryca całkowicie nowa powinna, działać bez usterek przez wiele lat, o ile nie uszkodzimy jej mechanicznie. Pamiętaj jednak o tym, że dzisiaj wiele osób – nawet informatyków – woli decydować się na podzespoły używane, ale o niskim poziomie zużycia. Takie znajdziesz między innymi w sklepie internetowym Abcdeal, który gwarantuje również nowe matryce. Bez problemu znajdziesz tam między innymi te do laptopów Lenovo Thinkpad. Abcdeal to bowiem sklep, który w szczególności oferuje części oraz całe urządzenia, dedykowane dla biznesu.

Matryca używana

Największa zaleta matryc używanych, to z pewnością ich cena, rozpoczynająca się już nawet od 100 złotych! Takie okazje pozwalają na szybkie naprawy sprzętów, bez znacznego obciążania naszego budżetu. W przypadku komputerów przenośnych eksploatowanych przez nas przez około 2-3 lata, jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Matryce używane pochodzą bowiem najczęściej z rozebranych laptopów, które zakończyły swój żywot poprzez znaczne uszkodzenie dysku twardego, pamięci RAM i innych podzespołów, które nie miały jednak wpływu na „śmierć” danej matrycy. Warto zatem wyzbyć się stereotypowego myślenia i dopuścić do swojej świadomości to, że używane nie oznacza niskie jakościowo! Wręcz przeciwnie, wielokrotnie sprzęt z rynku wtórnego zachwyca swoich właścicieli swoją nienaganną pracą.

Opracowanie:
Ochaby Wielkie, Zawodzie 29
tel. 601 415 357
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz