Artykuł sponsorowany

Ustalenie kontaktów z dziećmi – dowiedz się więcej na ten temat!

Ustalenie kontaktów z dziećmi – dowiedz się więcej na ten temat!

W Twoim związku już się nie układa? Zdecydowaliście się rozstać? Oprócz przeprowadzenia sprawy rozwodowej dobrze byłoby zadbać o uregulowanie kontaktów z dziećmi. Dzięki sądowemu ustaleniu częstotliwości wizyt – były współmałżonek nie będzie mógł odmówić spotkania w wyznaczonych dniach. Z naszego artykułu dowiesz się, kiedy warto wnieść wniosek o uregulowanie kontaktów oraz jak przebiega ten proces!

Kiedy zdecydować się na sądowe uregulowanie kontaktów z dziećmi?

Najczęściej na złożenie wniosku o uregulowanie kontaktów z dziećmi decydują się rodzice mieszkający oddzielnie. W takiej sytuacji dziecko mieszka z jednym z nich, a drugi rodzic może go odwiedzać – ewentualnie zabierać na wakacje czy też ferie. Sprawa się komplikuje, kiedy te spotkania są skutecznie ograniczane przez rodzica mającego władzę rodzicielską. Przepisy prawa rodzinnego i opiekuńczego chronią rodziców i jasno określają, że każdy ma prawo, a nawet obowiązek utrzymywać regularne kontakty ze swoimi dziećmi.

We wniosku o ustalenie prawa do kontaktów musisz zawrzeć podstawowe informacje oraz jasno określić, kiedy chcesz spotykać się z dziećmi. Zamiast konkretnych dat – podaj ogólne terminy, np. co drugi weekend lub określone dni w tygodniu. Pamiętaj o dniach wolnych, okresie świąt i wakacji – wtedy także masz prawo do zabrania syna lub córki poza jego stałe miejsce zamieszkania.

Pomoc adwokata w sprawach prawa rodzinnego

Każda sprawa dotycząca problemów z uregulowaniem kontaktów – wymaga właściwego podejścia i pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Skorzystanie z usług adwokata, np. Lewandowski Mariusz Kancelaria adwokacka, pozwoli na szybsze przejście przez proces sądowy i uniknięcie popełnienia błędów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wyrok sędziego.

Obawiasz się, że mimo sądowego uregulowania kontaktów – nadal będziesz miał problem z zabieraniem swoich dzieci? Pamiętaj, że w takiej sytuacji przysługuje Ci prawo do złożenia wniosku o egzekucję kontaktów. Jeżeli to nie pomoże – rodzic utrudniający kontakty zostanie obciążony grzywną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz