Materiał Partnera

Usługi w zakresie projektowania infrastruktury drogowej oraz dróg

Usługi w zakresie projektowania infrastruktury drogowej oraz dróg
Wybór odpowiedniego biura projektowego, które podejmie się wykonania koncepcji infrastruktury drogowej lub drogi nie jest łatwe. Konieczne jest bowiem przygotowanie m.in. ulic, zjazdów czy parkingów w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo ich użytkownikom. Dotyczy to również dróg, których projektowaniem także zajmują się specjaliści z dobrego biura projektowego – co dokładnie obejmują ich usługi?

Dla inwestorów publicznych

Projektowanie infrastruktury drogowej to przede wszystkim szereg usług, które świadczone są na zlecenie inwestorów publicznych. To właśnie renomowane biura projektowe odpowiadają za przygotowanie koncepcji poszczególnych dróg powiatowych i gminnych. Te muszą być przemyślane i zgodne z planowanym zagospodarowaniem terenu, a także dopasowane do wymogów określanych m.in. przez obowiązujące przepisy. Biuro projektowe na zlecenie inwestorów publicznych przygotowuje też projekty chodników.

Rozbudowana oferta tego typu firm to także możliwość zrealizowania profesjonalnej koncepcji ścieżek rowerowych. Stawiają na nie szczególnie większe miasta, które zachęcają swoich mieszkańców do wykorzystania rozwiązań ekologicznych. Ścieżki muszą być zaprojektowane w sposób odpowiedni – tak, by rowerzystom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i jednocześnie możliwość dojazdu do najważniejszych miejsc w danym obszarze. Tego typu koncepcje przygotuje biuro projektowe Lapis, które świadczy także szereg usług dla osób prywatnych. Co dokładnie może wykonać specjalista w tym zakresie?Drogi wewnętrzne

Na terenach prywatnych także niezbędne jest zapewnienie jego użytkownikom możliwości odpowiedniego poruszania się – zarówno pieszo, jak i z użyciem różnego rodzaju pojazdów. Zaliczają się do nich m.in. samochody, motocykle czy rowery, które na posesjach wykorzystują specjalne drogi wewnętrzne. Projektem infrastruktury drogowej tego typu zajmie się również profesjonalne biuro, które w ramach współpracy z prywatnymi inwestorami przygotowuje też koncepcje parkingów czy placów manewrowych.

Również i one powinny być bowiem w sposób odpowiedni zaprojektowane, co zapewni maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej na konkretnej posesji i zgodność z planowanym zagospodarowaniem terenu. Warto zatem tego typu specjalistyczne prace powierzyć doświadczonym profesjonalistom z biur projektowych, którzy będą w stanie przygotować zarówno spore odcinki dróg powiatowych czy gminnych, jak i wewnętrzne ścieżki wykonywane na prywatnych posesjach, a także szereg innych elementów wchodzących w skład infrastruktury drogowej.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Wyzwolenia 114 lok. 39
tel. 530 512 480
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz