Materiał Partnera

Usługi transportowe w logistyce

Usługi transportowe w logistyce

Transport stanowi podstawę każdej firmy. Jednak z uwagi na wysokie koszty samochodów mniejsze przedsiębiorstwa nie tworzą już własnych flot tylko korzystają z usług firm spedycyjnych, które są w stanie dostarczyć każdy towar do każdego miejsca przeznaczenia. 


Nowoczesne firmy transportowe

Istniejące na rynku przedsiębiorstwa transportowe to nie tylko firmy oferujące przewóz towarów, ale rozbudowane kombinaty, posiadające bogaty i zróżnicowany tabor oraz wykonujące przewozy specjalne na terenie całej Europy. Nowoczesne metody pracy, ciekawe rozwiązania logistyczne – zarówno w skali globalnej, jak i z indywidualnym podejściem do klienta – a także specjalnie dostosowany nowoczesny i bezawaryjny tabor to podstawa działania dzisiejszych firm transportowych. Te specyficzne przedsiębiorstwa usługowe przez dziesięciolecia przekształciły się z „niewinnego dziecka” w dojrzałe firmy o ustalonych zasadach pracy i renomie marki. 


Wiele współczesnych firm świadczących usługi transportowe istnieje na rynku już wiele lat. Dzięki doświadczeniom, znajomości branży, przepisów, organizacji pracy oraz dostępnemu taborowi nie ma praktycznie większych ograniczeń w zakresie przewożonych ładunków. W bazie pojazdów znajdują się zarówno chłodnie, jak i wywrotki czy samochody przeznaczone do przewozu substancji i odpadów niebezpiecznych. Wszyscy kierowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, a firmy – odpowiednie certyfikaty i ubezpieczenia. Znacznie szerszy jest także obszar działania, bowiem niemal każda nowoczesna firma organizuje transport na obszarze kontynentu, a wiele z nich również na całym świecie. Nie ma już ograniczeń terenowych, a ładunek może dotrzeć nawet do odległego RPA.

Korzyści dla klientów

Transport stanowi podstawę każdego biznesu i jest niezbędny zarówno w procesach produkcyjnych, jak i w firmach nieprodukcyjnych, w których przewozi się ludzi lub przesyłki. Przedsiębiorstwa usługowe takie jak np. Kigar Sp. z o.o.  specjalizują się w tym pierwszym obszarze, organizując przewozy towarów na terenie całej Europy. Wiele z nich posiada oddziały i agencje celne, dzięki którym usługi realizowane są na obszarze całego kraju, osiągając najwyższy poziom i gwarantując zadowolenie klientów. Dzięki kompleksowości usług możliwe jest takie zlecenie, w którym firma przejmuje towary w momencie ich zejścia z taśmy produkcyjnej zajmując się wszystkim, czego wymagają przepisy włącznie z formalnościami celnymi i przygotowywaniem dokumentacji transportowej.


Z usług transportowych korzysta dziś wiele przedsiębiorstw, którym bardziej opłaca się wynajmowanie do tego celu firmy usługowej niż tworzenie własnej bazy i zatrudnianie kierowców. Często takie rozwiązanie jest lepsze w sytuacjach, kiedy odbiorcy znajdują się bardzo daleko, a transporty towarów bywają wysyłane raz na kilka miesięcy. Zatrudnianie pracowników i kupowanie ciężarówek oznacza przestoje i kierowców bez zajęcia, kiedy nie organizuje się transportu. Jest to czynnik wpływający na generowanie zbędnych kosztów, co w kontekście finansów firmy nie jest korzystne. Dzięki usługom firm specjalistycznych przewozy nie są już problemem. Transport usługowy pozwala na kompleksową obsługę każdego przewozu, a firma zlecająca uczestniczy w minimalnym stopniu w całej procedurze. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz