Materiał Partnera

Usługi tartaczne dla każdego

Usługi tartaczne dla każdego

Drewno to uniwersalny materiał konstrukcyjny i wykończeniowy. Nadaje się właściwie do wszystkiego i może być wykorzystywane w różny sposób. Posiada unikalne usłojenie, dzięki czemu każdy drewniany element jest niepowtarzalny i wyjątkowy. W pierwszej kolejności drewno zostaje dokładnie selekcjonowane i poddane obróbce w tartaku. Wszelkie wyroby tartaczne mają zastosowanie w budownictwie, przemyśle meblowym, ale również branży dekoratorskiej.

Co się produkuje w tartaku?

Wszelkie wyroby tartaczne, które wykorzystuje się do wyrobu mebli i w budownictwie, powstają dzięki obecności specjalistycznych maszyn oraz sprzętów. Drewno w stanie surowym może zostać przekształcone w tarcicę budowlaną (obrzynaną lub nieobrzynaną). To właśnie z niej robi się drewno konstrukcyjne, więźby dachowe, łaty (np. dekarskie), krawędziaki czy bale. W firmie JAREK z Harbutowic, która świadczy usługi tartaczne, produkowane są również deski parkietowe, deski obiciowe czy płyty warstwowe. Tartak zajmuje się suszeniem drewna i jego transportem, a dodatkowo posiada własną stolarnię. Materiały powstają z takich drzew, jak buk, grab, sosna, dąb czy świerk.

Drewno jako element wyposażenia wnętrz

Naturalne drewno jest surowcem ponadczasowym i zawsze będzie w modzie. Jego plastyczność pozwala na różnorodne jego wykorzystanie. Drewno jest idealne jako materiał na parapety wewnętrzne oraz blaty kuchenne. Stosuje się je powszechnie do budowy drzwi oraz ram okiennych, jak też mebli: pokojowych, łazienkowych, kuchennych. Podłoga drewniana jest jakościowo lepsza i będzie się korzystniej prezentowała niż tanie laminowane panele. Deska na podłodze ociepli wnętrze i doda mu szyku. Poza tym jest bardzo dobrym materiałem izolacyjnym i nie ma właściwości alergizujących, a do tego jest trwała i może być wielokrotnie odnawiana. Powoli do łask powraca boazeria, która wprowadza ciekawe zmiany wnętrza, jego kolorystyki i wystroju. Jest dobrym materiałem ochronnym dla ścian oraz wewnętrznym izolatorem termicznym. Jej zwieńczeniem mogą być drewniane listwy, które jednocześnie mogą być wykorzystane jako wykończenie posadzki.

Korzystając z usług tartacznych w firmie takiej jak JAREK, dobrze jest również poprosić o wykonanie , jeśli jest taka potrzeba, konkretnych czynności związanych ze stolarką. Skoro firma posiada własną stolarnię, może warto zlecić wykonanie, np. blatów kuchennych czy nowych frontów do mebli w salonie. Będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie stworzone z wysokiej jakości materiałów.

Opracowanie:
Harbutowice, Marmurowa 139
tel. 505 080 673
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz