Materiał Partnera

Usługi świadczone przez serwis wulkanizacyjny

Usługi świadczone przez serwis wulkanizacyjny

Czynności serwisowe związane z ogumieniem samochodu wykonywane powinny być przez profesjonalne warsztaty. Wymiana opon wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, podobnie jak ich naprawa czy kompleksowe wyważanie kół pozwalające na równomierne zużywanie bieżnika. Serwisy wulkanizacyjne w ramach świadczonych usług są w stanie zrealizować wiele czynności – jakich konkretnie i kiedy warto zlecić ich wykonanie?

Opona dopasowana do potrzeb

Jedną z podstawowych usług wykonywanych przez serwisy wulkanizacyjne jest wymiana opon. Najczęściej kierowcy decydują się na tę czynność serwisową w przypadku zmiany ogumienia letniego na zimowe i odwrotnie. W celu zapewnienia maksymalnej przyczepności zalecane jest bowiem dostosowanie opon do warunków panujących na drodze – bieżnik ogumienia zimowego daje możliwość bezpiecznego poruszania się nie tylko na nawierzchni zaśnieżonej, ale także oblodzonej. Wymiana opon wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń, dlatego konieczna jest realizacja tego typu usługi w serwisie wulkanizacyjnym.

W trakcie wymiany opon fachowcy zadbają także o wyważenie kół. Równomierne rozłożenie masy ogumienia oraz felg jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu podczas prowadzenia pojazdu. Tego typu czynność serwisową w sposób profesjonalny zrealizuje warsztat Euromaster Bus-Service zajmujący się kompleksowo wulkanizacją i nie tylko. Oprócz fachowej wymiany opon oraz wyważenia kół specjaliści zajmą się także innymi usługami wulkanizacyjnymi – jakimi konkretnie?

Profesjonalny serwis opon

Nowoczesne warsztaty wulkanizacyjne świadczą usługi z zakresu serwisu opon – dotyczy to zarówno ogumienia konwencjonalnego, jak i wyposażonego w czujnik ciśnienia powietrza w kołach, czyli TPMS. Tego typu technologia wymaga bowiem odpowiedniej ostrożności przy wymianie opon i innych czynnościach wulkanizacyjnych. Niedoświadczony mechanik może zrealizować usługi w sposób nieprawidłowy, wskutek czego czujniki zostaną uszkodzone. Ich wymiana jest kosztowna i przysparza kierowcy wiele problemów, dlatego warto postawić na renomowany, sprawdzony zakład wulkanizacyjny.

Ciekawym rozwiązaniem jest oferowana wyłącznie przez renomowane serwisy opon możliwość przechowywania ogumienia. Dzięki temu po wymianie opon z letnich na zimowe bądź odwrotnie, ogumienie na następny sezon będzie znajdowało się już w warsztacie, co nie tylko przyspieszy kolejną wymianę, ale też zaoszczędzi kierowcy konieczności zadysponowania sporej ilości przestrzeni na komplet opon. W ramach świadczonych usług serwis wulkanizacyjny jest także w stanie zająć się naprawą uszkodzonego ogumienia – należy jednak pamiętać, że w niektórych sytuacjach jest to niemożliwe, a ewentualna reparacja mogłaby zagrażać bezpieczeństwu w trakcie jazdy.

Opracowanie:
Opole, Rodziewiczówny 1
tel. 605 131 044
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz