Materiał Partnera

Usługi stomatologiczne w gabinecie dentystycznym

Usługi stomatologiczne w gabinecie dentystycznym

O zęby trzeba dbać, uczymy się już tego od najmłodszych lat. Pamiętamy, że higiena jamy ustnej jest kluczowa, ponieważ zęby mogą w łatwy sposób uszkodzić się przez niezdrową dietę bądź inne czynniki. Jednak nawet pomimo dbania o piękny uśmiech, z czasem mogą pojawić się różnego typu ubytki i uszkodzenia szkliwa. Co wówczas zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest niezwłoczne odwiedzenie gabinetu dentystycznego i pomoc specjalisty.

Zabiegi stomatologiczne u dentysty

Stomatolog świadczy szereg usług dentystycznych, dzięki którym możliwe jest doprowadzenie nawet bardzo zniszczonych zębów do właściwego stanu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie ząb jest na tyle uszkodzony, że nie opłaca się go ratować i trzeba go wówczas usunąć. Wtedy też chirurg stomatolog może założyć implanty zębów. Implant wygląda zupełnie tak samo, jak naturalny ząb, dzięki czemu nie odstaje on ani kolorem, ani kształtem od reszty zębów. Implant składa się z dwóch części - pierwszą z nich jest śruba, która wykonana jest z cyrkonu bądź z tytanu medycznego. Tę śrubę wkręca się w kość wyrostka zębowego i staje się ona „korzeniem” dla zęba. Elementem zewnętrznym jest z kolei kość koronowa. Wygląda ona jak ząb, który osadza się na wszczepionym wcześniej w dziąsło implancie.

Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe jest znanym wielu z nas zabiegiem. Zabieg leczenia kanałowego wykonuje się, gdy miazga zęba, która wypełnia komorę zębową, a także kanały w zębie ulega nieodwracalnemu zapaleniu. Musi ona zostać wówczas usunięta. Jest to ważne, by stomatolog dokładnie usunął zmienioną chorobowo tkankę i oczyścił dokładnie kanały. Dopiero później może on przystąpić do wypełniania kanałów materiałami, które dokładnie je uszczelnią, a dodatkowo zapobiegną rozwojowi bakterii wewnątrz zęba.

Ważne, by trafić na specjalistę

Według stomatologa z gabinetu Richard Kamiński Gabinet stomatologiczny, wybór właściwego specjalisty jest bardzo istotny. Poszukując sprawdzonego gabinetu dentystycznego, musimy nie tylko patrzeć na cenę usługi czy niewielką odległość. Dla każdego pacjenta priorytetem powinno być doświadczenie specjalisty w leczeniu różnych problemów stomatologicznych, a także wyposażenie każdego gabinetu. Dobrze wyposażony gabinet umożliwia bowiem dentyście sprawną pracę, daje dodatkowe możliwości i sprawia, że sami pacjenci czują się bardziej komfortowo podczas przeprowadzanego zabiegu. Jeżeli chcemy więc by wypełnianie kompozytowe lub jakikolwiek inny zabieg zostały wykonane profesjonalnie, powinniśmy znaleźć rzetelnego lekarza stomatologa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz