Materiał Partnera

Usługi stomatologiczne w Ergomed NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Lekarska

Usługi stomatologiczne w Ergomed NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Lekarska

Profilaktyka stomatologiczna jest ważna nie tylko w przypadku dorosłych. Szczególnie ważne jest korzystanie z regularnych wizyt higienizacyjnych u stomatologa przez dzieci i młodzież do 18 roku życia. Dzięki nim osad i kamień nazębny zostaną usunięte, a wszelkie zmiany próchnicze szybko wyleczone! Z bezpłatnej opieki stomatologicznej skorzystasz między innymi w Ergomed!

Bezpłatne badania kontrolne dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia!

Ergomed NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Lekarska oferuje wizyty higienizacyjne oraz zabiegi w ramach NFZ, z których mogą korzystać między innymi dzieci i młodzież do 18 roku życia. W trakcie kontrolnej wizyty u stomatologa najczęściej wykonuje się:

  • przegląd jamy ustnej, zębów oraz dziąseł;
  • lakierowanie – czyli nałożenie lakieru o dużej zawartości fluorków na szkliwo zębów. Dzięki temu zęby zyskują ochronę przeciwpróchniczą oraz są wzmocnione;
  • lakowanie – tutaj zastosowanie znajduje specjalistyczny preparat na bazie żywicy. Jego celem jest uzupełnienie szczelin i bruzd, a także wzmocnienie szkliwa i zapobieganie rozwojowi bakterii;
  • scalling – profesjonalnie przeprowadzony zabieg umożliwia pozbycie się złogów kamienia nazębnego, jak i usunięcie nagromadzonego osadu. Ich obecność sprzyja rozwojowi próchnicy i chorób bakteryjnych jamy ustnej.

Dlaczego regularna higienizacja zębów jest ważna?

Regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie zębów nie jest w stanie usunąć wszystkich pozostałości po spożywanych posiłkach oraz powstałych przebarwień. Jest to możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym. W trakcie wizyty higienizacyjnej dentysta/higienistka jest w stanie także wykryć wczesne ogniska próchnicy oraz przeprowadzić nieinwazyjne leczenie. Ponadto uczęszczanie na kontrole do stomatologa, który ma kontrakt z NFZ, uprawnia pacjentów do korzystania z darmowych usług, w tym zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz leczenia dentystycznego opartego na najnowszych osiągnięciach stomatologii aldhezyjnej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz