Materiał Partnera

Usługi sprzątające dla wspólnot mieszkaniowych

Usługi sprzątające dla wspólnot mieszkaniowych

Budynki wielorodzinne – kamienice, apartamenty czy bloki – wymagają stałego utrzymywania czystości, zarówno na terenach zielonych oraz parkingach, jak i w klatkach schodowych czy piwnicach. Najczęściej wspólnoty mieszkaniowe zatrudniają na pełen etat sprzątaczkę oraz osobę odpowiedzialną za drobne bieżące naprawy. Czy jednak jest alternatywne rozwiązanie, które okaże się bardziej opłacalne? Coraz popularniejsze stają się usługi ekip sprzątających.

Dlaczego usługi ekip sprzątających są opłacalne?

Koszty stałej współpracy wspólnoty mieszkaniowej z ekipami sprzątającymi są porównywalne z kosztami zatrudnienia 2 pracowników porządkowych na pełen etat. Różnica przy tym jest taka, iż przy kooperacji z profesjonalną firmą nie trzeba inwestować w drogie nowoczesne sprzęty do utrzymania czystości. Wymagane nie jest także kupowanie własnej chemii czyszczącej – odpowiednią technologią i środkami muszą dysponować pracownicy przedsiębiorstwa sprzątającego. Liczyć można na ich pełne zaangażowanie, a także błyskawiczną pracę. Są oni bardzo wydajni i gwarantują kompleksową obsługę.

O co dba dla wspólnot mieszkaniowych ekipa sprzątająca?

Ekipa sprzątająca utrzymuje czystość zarówno w budynku, jak i na parkingach oraz placach zabaw – dba zatem o tereny zielone. Wspólnoty mieszkaniowe przede wszystkim mogą jednak liczyć na czyszczenie klatek schodowych, piwnic oraz parkingów podziemnych. Najlepsze firmy gwarantują przy tym mycie okien, wind, grzejników oraz dywanów. Podłogi są często konserwowane i nabłyszczane, a place zamiata się maszynowo. Zimą zaś ekipa sprzątająca usunie śnieg z dachów, dróg dojazdowych oraz parkingów, zapewniając także rozsypywanie piasku lub soli.

Najszczersze pakiety współpracy uwzględniają też sprzątanie przestrzeni po remontach, a także przeprowadzanie drobnych napraw. Dodatkowo mieszkańcy lokali mogą poprosić o wysprzątanie mieszkania za dodatkową opłatą. Na to liczyć można we współpracy z przedsiębiorstwem DASTERS, które słynie również z usług brukarskich oraz ogrodniczych (np. zakładanie trawników z rolki).

Modele współpracy z ekipą sprzątającą

Z ekipą sprzątającą wspólnoty mieszkaniowe mogą podpisywać długoterminowe kontrakty lub też korzystać z ich usług w ramach doraźnej pomocy. Ważne jest stworzenie opracowania, które pomoże wskazać częstotliwość wizyt profesjonalistów od utrzymania czystości. Niekiedy wystarczy sprzątanie raz w tygodniu, a niekiedy należy zdecydować się na częstsze pojawianie się pracowników firmy sprzątającej. Wszystko zależy od typu osiedla, jego budżetu, a także zakresu usług.

Wspomnieć warto, że dobre ekipy zawsze nastawione są na elastyczną kooperację – klient może wyznaczyć godziny sprzątania tak, by prace nie zakłócały spokoju mieszkańców.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz