Materiał Partnera

Usługi protetyczne z Prywatnym Gabinetem Stomatologicznym Ewa Gola

Usługi protetyczne z Prywatnym Gabinetem Stomatologicznym Ewa Gola

Zdrowe i ładne zęby to kwestia nie tylko estetyki, ale także funkcjonalności i zdrowia pacjenta. W przypadku utraty zęba, najlepszym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pomocy protetyka. Tego rodzaju usługi znajdą Państwo między innymi w Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym Ewa Gola. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? O tym piszemy w poniższym artykule.

Na czym polegają usługi protetyczne?

Usługi protetyczne sprowadzają się do zastosowania odpowiedniej protezy zębowej mającej za zadanie zastąpić naturalne uzębienie, które zostało z różnych powodów utracone. Tak jak wspomnieliśmy już o tym wcześniej, brak nawet jednego zęba to nie tylko kwestia estetyki, ponieważ jego luka w łuku może spowodować wysunięcie lub przemieszczanie się sąsiednich zębów. Warto w tym miejscu także wspomnieć, iż dobrze jest jak najszybciej udać się do protetyka, ponieważ po ekstrakcji tkanka kostna ulega dość szybkiemu zanikaniu, co sprawia, że w późniejszych czasie jej uzupełnienie będzie trudniejsze i kosztowniejsze.

Rozwiązania protetyczne mogą różnić się ceną, wagą, trwałością a także dopasowaniem do podniebienia, a także występować w różnych rodzajach. Specjalistka Ewa Gola z Prywatnego Gabinetu Stomatologicznego ze Stalowej Woli z województwa podkarpackiego pomoże Państwu dobrać najlepszą w Państwa przypadku protezę w możliwie najkorzystniejszej cenie.

Rodzaje protez zębowych

W Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym Ewa Gola mogą Państwo liczyć na szeroki zakres usług protetycznych. Oferta firmy obejmuje bowiem zarówno implanty, jak i protezy elastyczne i szkieletowe oraz wkłady koronowe. Jeśli chodzi o implanty protetyczne, to zwykle stosuje się tutaj mosty protetyczne lub protezy typu overdenture. Mosty mają za zadanie uzupełnić brak jednego lub nawet kilkunastu zębów na stałe. Z kolei protezy typu overdenture to szkieletowe, bezklamrowe protezy, które są uznawane za najbardziej precyzyjne, komfortowe i nowoczesne rozwiązania w kwestii ruchomych protez.

Wkłady koronowe to natomiast rodzaj uzupełnienia protetycznego odznaczający się większą trwałością w porównaniu do tradycyjnych plomb dentystycznych. Metoda ta znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z rozległymi ubytkami próchniczymi. W ofercie firmy Ewy Goli, która zdobyła duże doświadczenie zawodowe podczas kilkudziesięcioletniej praktyki, znajdą Państwo także protezy szkieletowe (komfortowe, ruchome uzupełnienia) i elastyczne (nowoczesne, estetyczne, ruchome uzupełnienia).

Opracowanie:
Stalowa Wola, al. Jana Pawła II 13 lok. lok.248
tel. 15 844 21 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz